Lionel Messi.
Lionel Messi. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|17. nov 2021 o 07:50 (aktualizované 17. nov 2021 o 08:36)

Súboj s Brazíliou gól nepriniesol. Tréner Tite sa čertil na rozhodcu.

BRATISLAVA. Futbalisti domácej Argentíny remizovali v šlágri juhoamerickej kvalifikácie MS 2022 s Brazíliou bez gólov. V tabuľke na svojho rivala strácajú z druhého miesta šesť bodov.

Brazília má už dávnejšie postup do Kataru vo vrecku, Argentínu v stredu na mundial poslala domáca prehra šiesteho Čile s tretím Ekvádorom 0:2.

V San Juane sa hralo vo vysokom tempe, ale chýbalo gólové korenie. Hostia nastúpili bez útočníka Neymara, ktorého trápi zranenie stehna. Naopak, Messi odohral celé stretnutie.

Najkontroverznejší moment priniesla 35. minúta, Nicolas Otamendi trafil lakťom Raphinhu, ktorého v prestávke museli zašiť piatimi stehmi.

Argentína je 13. reprezentáciou s istou účasťou na budúcoročnom svetovom šampionáte.

Messi sa dostal do jednej šance, brankár Alisson mu ju ale bez problémov zlikvidoval. "Nie je ľahké hrať v takom nasadení, ako si takýto zápas vyžadoval," citovala Messiho po zápase agentúra AP.

Brazílčan Fred nastrelil v 60. minúte brvno, tešil ho fakt, že hostia neinkasovali: "Dnes sme gól nedali, hoci sme mali príležitosti. Opäť sme si ale udržali čisté konto, to je výborné."

Tréner hostí Tite kritizoval po súboji uruguajského rozhodcu Andresa Cunhu. Ten nevyužil pri posúdení situácie systém VAR.

"Je jednoducho nemožné nevidieť Otamendiho lakeť na Raphinhu. Čito bol rozhodujúci moment duelu? Neviem povedať. Zápas to bol inak dobrý, ale chýbal tú istý prvok, ktorý by zaistil rovnakú spravodlivosť pre oboch."

Futbalisti Bolívie vyhrali v utorkovom dueli juhoamerickej kvalifikácie MS 2022 doma nad Uruguajom 3:0. Dva góly zaznamenal Juan Arce.

V tabuľke im patrí priebežne ôsma priečka s 15 bodmi, siedmy Uruguaj má o bod viac.