Fotogaléria (14)
Anthony Gordon oslavuje gól. (Autor: TASR/PA via AP)
TASR|28. sep 2024 o 15:38 (aktualizované 28. sep 2024 o 18:20)

Na pôde Newcastlu uhralo remízu.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City remizovali v sobotňajšom dueli 6. kola Premier League na ihrisku Newcastlu United 1:1.

Duel bol pre úradujúceho anglického majstra generálkou na utorkový zápas Ligy majstrov, v ktorom sa predstaví na pôde Slovana Bratislava.

Slovenský brankár Martin Dúbravka sedel na domácej lavičke, chytal opäť Nick Pope.

Hostia nastúpili už bez španielskeho stredopoliara Rodriho, ktorý pre zranenie predného skríženého väzu v tejto sezóne dohral.

"Citizens" sa ujali vedenia v 35. minúte. Jack Grealish našiel v šestnástke nabiehajúceho Joška Gvardiola, ktorý oklamal Dana Burna a pravačkou k žrdi otvoril skóre.

Fotogaléria: Cole Palmer strelil Brightonu štyri góly

Domácim sa podarilo vyrovnať po zmene strán. Anthonyho Gordona zastavil nedovolene Ederson a samotný faulovaný hráč premenil nariadený pokutový kop, keď poslal brankára do opačnej strany.

Hostia v závere zavreli súpera pred jeho šestnástkou a v tretej minúte nadstaveného času mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Pope predviedol skvelý zákrok proti Bernardovi Silvovi.

Zverenci Pepa Guardiolu tak po sérii štyroch víťazstiev uhrali v lige druhú remízou za sebou.

So 14 bodmi zostali na čele neúplnej tabuľky, ale už len o skóre pred Arsenalom.

Vicemajster premárnil proti Leicestru dvojgólový náskok, keď sa o vyrovnanie postaral James Justin, ale napokon "skolil" súpera dvoma zásahmi v nadstavení.

Na 3:2 upravil svojím druhým gólom v zápase Leandro Trossard a poistku pridal Kai Havertz.

Za vedúcim duom zaostávala o bod Chelsea. Jej triumf nad Brightonom režíroval Palmer, ktorý v priebehu 20 minút - od 21. do 41. minúty - skóroval dokopy štyrikrát.

Dvakrát skóroval z hry, druhý gól dal z penalty a tretí zo štandardky. Anglickému reprezentantovi stačilo na hetrik len desať minút.

Po prestávke rozvlnil sieť ešte aj domáci obranca Marc Cucurella, ale jeho gól nakoniec neplatil pre ofsajd.

Everton dosiahol prvé víťazstvo v sezóne, keď otočil duel s Crystal Palace a triumfoval aj vďaka dvom presným zásahom Dwighta McNeila 2:1.

Fulham uspel na ihrisku Nottinghamu 1:0 zásluhou gólu Raula Jimeneza z pokutového kopu.