Martin Dúbravka v zápase proti Manchestru City.
Martin Dúbravka v zápase proti Manchestru City. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. mar 2024 o 20:45

V druhom zápase zaskočil Coventry City tím z Premier League.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City postúpili do semifinále Pohára FA.

V sobotňajšom štvrťfinálovom zápase potvrdili pozíciu favorita a zdolali Newcastle United 2:0.

Za hostí odchytal celý zápas slovenský brankár Martin Dúbravka.

Oba góly strelil Bernardo Silva, prvý už v 13. minúte. Dúbravka bol v oboch prípadoch v úlohe štatistu, keďže úspešné oblúkové strely boli tečované obrancami do protipohybu slovenského brankára.

Úradujúci držiteľ pohára vyhral na strely 16:2, do priestoru brány bol pomer v jeho prospech 5:1.

Za domácich dával o sebe pred súperovou bránou vedieť aj Jeremy Doku, jediný pokus medzi tri žrde mal na druhej strane Alexander Isak.

Silva uzavrel skóre krátko po polhodine hry a zabezpečil svojmu tímu rekordné šieste pohárové semifinále za sebou. V druhom polčase tempo hry klesalo intenzívnejúcim dažďom.

Prvým semifinalistom sa stalo v sobotu druholigové Coventry City, ktoré prekvapilo na pôde Wolverhamptonu víťazstvom 3:2.

Do tejto fázy súťaže sa prebojovalo prvýkrát od sezóny 1986/87, keď pohár aj vyhralo. Všetky góly padli v druhom polčase a vedenie sa zmenilo trikrát.

Hrdina hostí bol Ellis Simms, ktorý strelil dva góly a na víťazný prihral Hajimu Wrightovi v desiatej minúte nadstaveného času. Coventry pôsobí v druhej najvyššej anglickej súťaži, kde figuruje na ôsmom mieste.

Zvyšné dve štvrťfinále sú na programe v nedeľu. Chelsea si zmeria sily s Leicestrom a Manchester United nastúpi proti Liverpoolu.

FA Cup - štvrťfinále:

Wolverhampton Wanderers - Coventry City 2:3 (0:0)

Góly: 84. Ait-Nori, 88. Bueno - 53. a 90.+7. Simms, 90.+10. Wright

Manchester City - Newcastle United 2:0 (2:0)

Góly: 13. a 31. Silva

/M. Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas/

Domov»Futbal»Anglicko»FA Cup»VIDEO: Dúbravku spoluhráči nepodržali. Oba góly Manchestru City tečovali obrancovia