Dvakrát prešli okolo Vavra, Dortmund zdolal Kodaň. Chelsea nečakane prehrala

Momentka zo zápasu Borussia Dortmund - FC Kodaň.
Momentka zo zápasu Borussia Dortmund - FC Kodaň. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|6. sep 2022 o 20:42 (aktualizované 6. sep 2022 o 21:10)

Dinamo Záhreb šokovalo londýnsky klub.

DORTMUND. Slovenský reprezentant Denis Vavro nemá za sebou vydarený debut v Lige majstrov. Jeho FC Kodaň prehral na ihrisku Borussie Dortmund rozdielom triedy 0:3.

Bundesligista o víťazstve rozhodol už v prvom polčase, keď v 35. minúte skóroval Marco Reus a o sedem minút zvýšil Raphael Guerreiro. Do oboch gólov bol namočený aj Vavro.

Sedem minút pred koncom strelil posledný gól stretnutia Jude Bellingham. V nadstavenom čase nebol uznaný gól Kodančana Rasmusa Falka Jensena pre ofsajd.

ONLINE prenos

ste mohli sledovať na tomto odkaze >>>

Slovenský obranca dostal od špecializovaného portálu SofaScore.com za svoj výkon známku 6,7, no päť jeho spoluhráčov malo hodnotenie ešte nižšie.

Okrem Vavra môže nastúpiť v Lige majstrov ešte štvorica slovenských futbalistov, a to Milan Škriniar za Inter Miláno, Stanislav Lobotka v drese SSC Neapol a na súpiske Viktorie Plzeň figurujú brankár Marián Tvrdoň a útočník Erik Jirka.

V Plzni figurujú aj slovenskí útočníci René Dedič a Matej Trusa, na súpiske tímu pre zápasy Ligy majstrov však chýbajú.

Dortmund dokázal zvíťaziť, hoci prišiel o anglického útočníka Jamieho Bynoe-Gittensa. Ten si vykĺbil rameno počas víkendového zápasu v Bundeslige a bude mimo hry niekoľko mesiacov.

O veľké prekvapenie sa postarali hneď v úvode skupiny E futbalisti Dinama Záhreb. Chorvátsky klub v prvom kole Ligy majstrov zdolal londýnsku Chelsea 1:0.

Jediný gól stretnutia strelil už v 13. minúte Mislav Oršič. Pas z vlastného pokutového územia poslal Oršičovi hlavičkou do behu Bruno Petkovič. Útočník následne prešiel s loptu viac ako polovicu ihriska a oblúčikom k pravej žrdi prekonal vybiehajúceho Arrizabalagu.

Po prestávke mali jednoznačne navrch hostia, svojho súpera pustili len k jednej väčšej šanci. Dinamo podržal brankár Livakovič.

Frustrácia sa prejavila niekoľkými žltými kartami, jednu si vyslúžil aj tréner Londýnčanov Thomas Tuchel.

Premiéru v drese "The Blues" si odbil gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang.

/Denis Vavro (Kodaň) nastúpil v základnej zostave hostí/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Dvakrát prešli okolo Vavra, Dortmund zdolal Kodaň. Chelsea nečakane prehrala