AC Miláno sa v druhom zápase dočkalo výhry. Priebežne vedie ťabuľku

Alexis Saelemaekers so spoluhráčmi z AC Miláno.
Alexis Saelemaekers so spoluhráčmi z AC Miláno. (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|14. sep 2022 o 20:35 (aktualizované 14. sep 2022 o 20:40)

Pozrite si stredajšie výsledky Ligy majstrov.

BRATISLAVA. Futbalisti AC Miláno zvíťazili v stredajšom dueli E-skupiny Ligy majstrov nad Dinamom Záhreb 3:1 a so štyrmi bodmi sú na čele neúplnej tabuľky.

V F-skupine remizoval Šachtar Doneck so Celticom Glasgow 1:1.

Milánčanov poslal na San Sire do vedenia Olivier Giroud, ktorý v 45. minúte premenil pokutový kop nariadený za faul na Rafaela Leaa.

Krátko po zmene strán zvýšil náskok úradujúceho talianskeho šampióna Alexis Saelemaekers, keď hlavou zužitkoval center Leaa. V 56. minúte znížil Mislav Oršič, ktorý pred týždňom rozhodol o nečakanom víťazstve Dinama nad londýnskou Chelsea. V 77. minúte však spečatil triumf AC Tommaso Pobega.

Šachtar Doneck na štadióne poľskej Legie Varšava prehrával so Celticom od 10. minúty, keď si dal vlastný gól Anton Bondarenko.

V 29. minúte vyrovnal Michajlo Mudryk. Šachtar je so štyrmi bodmi lídrom neúplnej tabuľky, v úvodnom vystúpení uspel na štadióne Lipska 4:1

Liga majstrov - 2. kolo - streda:

E-skupina:

AC Miláno - Dinamo Záhreb 3:1 (1:0)

Góly: 45. Giroud (z 11 m), 47. Saelemaekers, 77. Pobega - 56. Oršič

Rozhodoval: Gil Manzano (Šp.)

F-skupina:

Šachtar Doneck - Glasgow Celtic 1:1 (1:1)

/hralo sa vo Varšave/

Góly: 29. Mudryk - 10. Bondarenko (vlastný)

Rozhodoval: Nyberg (Švéd.)

Domov»Futbal»Liga majstrov»AC Miláno sa v druhom zápase dočkalo výhry. Priebežne vedie ťabuľku