Momentka zo zápasu Athletic Bilbao – Villarreal CF
Momentka zo zápasu Athletic Bilbao – Villarreal CF (Autor: Athletic Bilbao/X)
TASR|14. apr 2024 o 21:33

Athletic Bilbao sa drží v hre o miestenku do Ligy majstrov.

MADRID. Futbalisti FC Sevilla zvíťazili v 31. kole španielskej La Ligy na ihrisku UD Las Palmas 2:0. Hostí poslal do vedenia krátko pred prestávkou Youssef En Nesyri, v nadstavenom čase spečatil triumf Dodi Lukebakio.

Domáci hrali už od 6. minúty v desiatich po vylúčení Saula Coca. Sevilla dosiahla druhé víťazstvo za sebou a v tabuľke sa posunula priebežne na 13. miesto.

Na svojho nedeľňajšieho súpera, ktorý utrpel štvrtú prehru v rade, stráca tri body.

Predposledná Granada ukončila sériu piatich prehier a poradila si doma s Deportivom Alaves 2:0.

Athletic Bilbao remizoval pred domácim publikom s Villarrealom CF 1:1. Sedem kôl pred koncom súťaže sa drží v hre o miestenku do Ligy majstrov.

Na konte má 57 bodov a figuruje priebežne na piatom mieste, štyri body stráca na štvrté Atletico Madrid.

V ďalšom zápase šiesty Real Sociedad iba remizoval s poslednou Almeriou 2:2.

La Liga - 31. kolo:

Athletic Bilbao – Villarreal CF 1:1 (0:0)

Góly: 67. Sancet – 90.+5 Parejo (z 11 m), ČK: 46. Comesana (Villareal)

UD Las Palmas - FC Sevilla 0:2 (0:1)

Góly: 43. En-Nesyri, 90.+3 Lukebakio, ČK: 6. Coco (Las Palmas)

FC Granada - Deportivo Alaves 2:0 (2:0)

Góly: 9. Uzuni (z 11 m), 38. Boye

Real Sociedad San Sebastian - UD Almeria 2:2 (1:1)

Góly: 32. Becker, 59. Oyarzabal - 30. a 88. Embarba (druhý z 11 m), ČK: 86. Zubeldia (Real Sociedad)

Tabuľka La Liga

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Trpká strata bodov pre Bilbao, o víťazstvo ho pripravila penalta v nadstavenom čase