Súboj o všetko vyhral Villarreal. Zabezpečil si osemfinále

Zápas Atalanta - Villarreal. (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|9. dec 2021 o 21:02 (aktualizované 9. dec 2021 o 21:19)

Išlo o dohrávku zápasu, ktorý sa v stredu neuskutočnil pre sneh.

Liga majstrov - skupinová fáza

Atalanta Bergamo - Villarreal 2:3 (0:2)

Góly: 71. Malinovskij, 80. Zapata – 3. a 51. Banjuma, 42. Capoue

BRATISLAVA. Vo štvrtkovom zápase 6. kola skupinovej fázy zvíťazil španielsky Villarreal na ihrisku Atalanty Bergamo 3:2 a postúpil do jarného osemfinále Ligy majstrov 2021/2022.

Duel sa mal pôvodne hrať v stredu, pre husté sneženie sa uskutočnil o deň neskôr.

Villarreal obsadil v F-skupine konečné druhé miesto s odstupom jediného bodu od lídra Manchestru United.

Tretí Taliani sa budú musieť uspokojiť s účinkovaním v play off Európskej ligy UEFA.

ONLINE prenos

ste sledovali na tomto odkaze >>>

Hostia udreli v Bergame už po troch minútach. Chybu Meriha Demirela v rozohrávke využil holandský útočník Arnaut Danjuma a strelou medzi nohy brankára Juana Mussu poslal loptu do siete. Šance Atalanty nepriniesli gólovú koncovku a tak pred koncom prvého dejstva opäť udreli Španieli.

Prudká strela Etienna Capoueho pod brvno skončila za chrbtom argentínskeho brankára. Po zmene strán zvýšil prízemnou strelou Danjuma už na 3:0.

Napínavý záver patril domácim, ktorí najprv v 71. minúte zásluhou striedajúceho Ruslana Malinovského znížili a o deväť minút neskôr po góle Kolumbijčana Duana Zapatu, ktorý prehodil vybiehajúceho brankára, skorigovali na rozdiel jediného presného zásahu.

Tabuľka

Domov»Futbal»Liga majstrov»Súboj o všetko vyhral Villarreal. Zabezpečil si osemfinále