Venezuela napodobnila Argentínu. Po triumfe nad Mexikom má istý postup

Salomon Rondon (v strede) sa so spoluhráčmi teší po strelenom góle v zápase Venezuela - Mexiko na Copa América 2024. (Autor: TASR/AP)
27. jún 2024 o 07:55

Mexičania nepremenili penaltu, Venezuelčania áno.

EAST RUTHERFORD. Futbalisti Venezuely si ako druhý tím zabezpečili miestenku vo štvrťfinále Copa América 2024.

Vo svojom druhom zápase v kalifornskom Inglewoode zdolali Mexiko 1:0. V ďalšom stretnutí skupiny B vyhral Ekvádor nad Jamajkou 3:1.

Venezuela nadviazala na triumf proti Ekvádoru v úvodnom zápase (2:1) a pripísala si ďalšie tri body, ktoré jej zaručujú miestenku vo vyraďovacej časti.

Vylepší si tak umiestnenie z predchádzajúceho kontinentálneho šampionátu, keď nepostúpila zo skupiny. Jediný gól duelu s Mexikom zaznamenal v 57. minúte Salomon Rondon, keď premenil pokutový kop.

Súper mohol vyrovnať takisto z penalty, no pokus Orbelina Pinedu zneškodnil brankár Rafael Romo. Venezuela je po dvoch zápasoch na čele skupiny so šiestimi bodmi, skupinu uzavrie duelom proti Jamajke.

Ekvádor zvíťazil práve nad Jamajkou 3:1, keď o svojom triumfe rozhodol už v prvom polčase. V 13. minúte si dal vlastný gól Kasey Palmer a pred prestávkou zvýšil z penalty Kendry Paez.

V 54. minúte sa síce presadil Michail Antonio, no v závere upravil výsledok striedajúci Alan Minda. Ekvádor čaká v noci na pondelok priamy súboj s Mexikom o druhú postupovú priečku z "béčka".

Jamajka na šampionáte končí, keďže v dvoch dueloch nezískala ani bod a nezmení to ani prípadný triumf nad Venezuelou.