Prvý adept na Gól roka 2022. Bombou pálil rovno do šibenice

V popredí Peter Bachynec. (Autor: archív - TJ Družstevník Mníchova Lehota)
Ivan Mriška|14. mar 2022 o 10:14

TJ Družstevník Mníchova Lehota vyhrala s TJ Slovan Neporadza 3:2.

MNÍCHOVA LEHOTA. Hralo sa na ťažkom teréne. S loptou sa preto nepáral a poslal ju rovno na bránu. A trafil ukážkovo.

Peter Bachynec z TJ Družstevník Mníchova Lehota je prvým adeptom na Gól roka 2022. Pri výhre svojho tímu 3:2 na trávniku TJ Slovan Neporadza otváral skóre už v 7. minúte.

„Nič veľké by som za tím nehľadal. Spravil som kľučku, pozrel sa na bránu a snažil sa trafiť ľavý roh brány. Skončilo to lepšie ako som očakával,“ po zápase siedmej ligy ObFZ Trenčín sa vyjadril Peter Bachynec.

Gól do šibenice zaradil medzi najkrajšie v kariére. Oveľa viac ho však tešili tri body.

„Zápas bol náročný, nedalo sa hrať veľmi kombinačne. V prvom polčase sme dali dva góly a súperovi sme veľa nedovolili.

V druhom dejstve sme sa ale uspokojili s vedením 2:0, začali sme strácať ľahké lopty a domáci strelili kontaktný gól. Po štandardnej situácii sme dali na 3:1 a hoci sa ešte súperovi podarilo stav skorigovať, na našej výhre to už nič nezmenilo,“ zhodnotil priebeh zápasu.

Peter Bachynec je odchovancom OŠK Trenčianske Stankovce, dlhšiu dobu však hráva v Mníchovej Lehote.

„Vzhľadom na to, že mám 36 rokov, vo futbale nemám veľké ambície. Chcem si len zahrať s kamarátmi a po zápase si dať klobásou s pivom,“ s úsmevom dodal Peter Bachynec, prvý kandidát na Gól roka 2022.