Lionel Messi v zápase proti Curacau. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. mar 2023 o 07:12

Argentínčan dokázal skórovať trikrát v rozmedzí 17 minút.

Prípravný zápas

Argentína - Curacao 7:0 (3:0)

Góly: 20., 33. a 37. Messi, 23. Gonzalez, 35. Fernandez, 78. Di María (z 11 m), 87. Montiel

BUENOS AIRES. Argentínsky futbalista Lionel Messi zaznamenal 100. gól v kariére v národnom drese.

Tridsaťpäťročný útočník zaznamenal hetrik v prípravnom zápase Argentíny s Curacaom, domáci zvíťazili 7:0.

Messi dal všetky góly v prvom polčase, stovku zaokrúhlil v 20. minúte, keď otvoril skóre duelu.

Míľnik zaznamenal po strele pravačkou z hranice šestnástky, potom sa presadil ešte dvakrát.

Svoj 101. gól v drese Argentíny pridal krížnou strelou a gól č. 102 zaznamenal po prihrávke od Nica Gonzaleza, keď po samostatnom úniku prekoval brankára Eloya Rooma.

Ďalšie góly domácich strelili Gonzalez, Enzo Fernandez, Ángel Di María a Gonzalo Montiel.

Minulý týždeň strelil Messi svoj 800. súťažný gól v zápase, v ktorom Argentína zdolala Panamu 2:0.

Domov»Futbal»Reprezentácie»VIDEO: Messi strelil 100. gól za Argentínu, v zápase zaznamenal hetrik