Kozák zostáva prezidentom ÚLK. Vo funkcii bude ďalšie štyri roky

Prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Ivan Kozák. (Autor: TASR)
TASR|6. dec 2021 o 15:42

Kozák verí, že ďalšie obdobie bude obdobím ďalšieho rastu profesionálneho slovenského futbalu.

BRATISLAVA. Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) na pondelkovom 99. zasadnutí podporilo súčasného prezidenta ÚLK jednohlasne a Ivan Kozák bude zastávať najvyššiu funkciu ďalšie štyri roky.

"Chcel by som poďakovať klubom za dôveru, ktorú mi po tretí raz preukázali. Silný mandát, ktorý som dostal, je pre mňa a môj tím v prvom rade česť a záväzok k ďalšej práci.

Uplynulé obdobie bolo a je stále náročné, takmer dva roky nesúperíme len na trávniku, ale spoločným nepriateľom je pandémia ochorenia Covid-19 a najmä jej dôsledky, ktoré ovplyvňujú celospoločenské dianie a šport nevynímajúc. Naša liga i jej kluby sú neustále vystavované mnohým prekážkam a zdolať ich nie je vždy jednoduché.

Nástrahy sme dokázali nielen ustáť, no dokážem zodpovedne povedať, že sme im čelili so zdvihnutou hlavou. Fortuna liga spravila množstvo krokov vpred, za tým si stojím a na Prezídiu sme prezentovali i výsledky našej práce za uplynulé štyri roky.

Podarilo sa nám navýšiť príjmy pre kluby prostredníctvom strategického predaja televíznych práv za historicky najvyššiu sumu či navýšiť financie z predaja centrálnych marketingových práv.

Podarilo sa nám rozbehnúť množstvo projektov, zaviesť VAR do Fortuna ligy, sme aktívni v komunikácii, máme svoju identitu a sme členmi Európskych líg. Otvára sa množstvo tém a pred nami je stále množstvo práce," uviedol šéf ÚLK v tlačovej správe.

Kozák verí, že ďalšie obdobie bude obdobím ďalšieho rastu profesionálneho slovenského futbalu: "Už teraz máme naplánovaných množstvo projektov, ktoré chceme implementovať.

Sme v aktívnom rokovaní s partnermi, snažíme sa o profesionalizáciu na každej úrovni. Pred nami je však stále množstvo výziev. Úprimne ma teší, že budeme môcť na nich ďalej pracovať."

Súvisiace články