Marek Hamšík v drese tureckého Trabzonsporu.
Marek Hamšík v drese tureckého Trabzonsporu. (Autor: Reuters)
Sportnet|24. dec 2022 o 20:45

Podľa SofaScore dostal známku 6,5.

BRATISLAVA. Slovenský futbalista Marek Hamšík sa na Štedrý deň tešil z cenného víťazstva. Jeho Trabzonspor v zápase 15. kola zdolal Fenerbahce 2:0.

Pre vedúce mužstvo tabuľky to bola druhá prehra v sérii a tretia v sezóne. V nedeľu môže Fenerbahce prísť o prvú priečku na úkor svojho mestského rivala, pretože Galatasaray má len dvojbodové manko a zápas k dobru.

Hamšík nastúpil až 77. minúte zápasu. Odvtedy mal podľa SofaScore trinásť dotykov s loptou, no štyrikrát ju stratil, čo sa odrazilo na známke 6,5.

Zápas bol pomerne nervózny, o čom svedčí deväť žltých kariet. Až dve videl hosťujúci Miguel Crespo, vďaka čomu hral Trabzonspor dlhú presilovku.

Tú dokázal naplno zužitkovať, keďže v 61. minúte otvoril skóre Maximiliano Gómez a v nadstavenom čase spečatil víťazstvo Trezeguet.

Tabuľka Süper Lig

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Hamšíkovi sa príliš nedarilo, jeho tím však zdolal lídra tabuľky