Trnavská legenda vydala autobiografiu. Kritizuje v nej aj pomery v slovenskom futbale

Dušan Keketi (vpravo) v roku 2016. (Autor: TASR)
SITA|7. dec 2021 o 19:24

Za všetkým, čo je v knihe, si stojím, uviedol.

BRATISLAVA. Niekdajší skvelý futbalista a neskôr tréner aj funkcionár v klube FC Spartak Trnava Dušan Keketi vydal autobiografickú knihu pod príznačným názvom "Bez servítky".

Trnavská legenda v nej odkryla pozadie mnohých vzťahov a rozhodnutí v slovenskom a najmä trnavskom futbale. Informoval o tom web regionálneho periodika Trnavský hlas.

Keketi: Veľa ľudí to asi zamrzí

Už názov knihy "Bez servítky" naznačuje, že autor v nej prinesie oveľa viac než len známe diplomatické fakty. Legendárny brankár, tréner, funkcionár a do konca roka 2018 prezident klubu v nej píše niektoré kapitoly ostrým perom.

Keketi v knihe použil aj dráždivé medzititulky: "Rozhodcovia ovládajú náš futbal", "Sľuby a klamstvá", či "Charakter nezmeníš". Posledný odsek má začiatok "Trpká skúsenosť".

"Veľa ľudí v slovenskom futbale asi zamrzí, že sa na verejnosť dostane niečo, čo malo zostať pod pokrývkou. Veľa ľudí mi zas možno zatlieska za to, že som spod nej niečo vyniesol. Budem rád," týmito slovami končí predslov Dušana Keketiho v jeho autobiografii, ktorá v týchto dňoch prichádza do predaja.

Bol pri titule Spartaka

Na 372 stranách, z ktorých 70 tvorí fotografický materiál, čerstvý sedemdesiatnik Keketi prináša zážitky nielen zo svojej hráčskej kariéry, ale opisuje aj svoje zranenia, trénerskú a podnikateľskú éru.

Veľkú časť knihy venuje skúsenostiam zo slovenského futbalu, v ktorom fungoval ako riaditeľ Národného tréningového centra v Senci, delegát či zamestnanec Únie ligových klubov.

Vrcholom jeho funkcionárskej dráhy bol zisk majstrovského titulu v Spartaku Trnava v sezóne 2017/2018, čomu venuje samostatnú kapitolu.

V nej podrobne komentuje dianie v klube a jeho okolí počas majstrovskej sezóny, ktorá prišla v Trnave po 45 rokoch."Za všetkým, čo je v knihe, si stojím," doplnil Keketi.

Súvisiace články