Trnava ukončila turnaj víťazstvom, nezabránil tomu ani vlastný gól

Futbalista Spartaka Trnava Martin Mikovič (vpravo) počas sústredenia na Malte. (Zdroj: TASR, Autor: TASR)

Trenčín prehral na Malte všetky tri zápasy.

Tipsport Malta Cup - o 5. miesto

Trnava - Trenčín 2:1 (1:0)

Góly: 35. Koštrna (z 11 m), 73. Ristovski - 53. Mikovič (vlastný)

BRATISLAVA. Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili vo štvrtkovom zápase na Tipsport Malta Cupe nad fortunaligovým rivalom AS Trenčín 2:1.

Obsadili tak konečné piate miesto. Trenčania prehrali na turnaji všetky tri zápasy, keďže predtým nestačili ani na WSG Tirol a Slovan Liberec.

Trnava išla do vedenia v 35. minúte, keď skóroval z pokutového kopu Kristián Koštrna. A hoci si v 53. minúte strelil vlastný gól Martin Mikovič, o víťazstve červeno-čiernych rozhodol v 73. minúte Milan Ristovski.

Víťazom podujatia sa stal druholigový nemecký Sandhausen, ktorý vo finále zdolal Tirol 3:2. V súboji o tretie miesto zdolal Liberec hráčov Zlína 3:0.