Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Bývalý reprezentačný tréner zamieril do Maďarska

Michal Hipp, archívna snímka. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 13. nov 2017 o 10:45

Michal Hipp povedie maďarský klub Haladás Szombathely.

BUDAPEŠŤ. Bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Michal Hipp povedie maďarský klub Haladás Szombathely.

Päťdesiatštyriročný tréner podpísal s novým zamestnávateľom zmluvu do konca aktuálnej sezóny. Informovala o tom oficiálna internetová stránka klubu.

Asistovať bude Pinte

Haladás je po 15. kole s jedenástimi bodmi na predposlednom mieste v dvanásťčlennej OTP Bank Lige.

Sezónu s mužstvom začal tréner Géza Mészöly, ktorý však v auguste skončil vo funkcii a nahradil ho Bálin Pacsi z akadémie.

Po nevýrazných výkonoch však aj on skončil na lavičke a počas reprezentačnej prestávky klubové vedenie zvolilo za jeho nástupcu Michala Hippa.

Ten sa Haladásu upísal do 30. júna 2018. Jedným z jeho asistentov bude bývalý hráč Ferencvárosu či DAC Dunajská Streda Attila Pinte.

Dvaja slovenskí legionári

Mužstvo si nedávno prevzalo nový športový komplex so štadiónom, ktorý postavili za 15 miliárd forintov (cca 48 miliónov eur). Doterajšie zápasy hrávalo v Šoproni.

V Haladási pôsobia aj slovenskí legionári Karol Mészáros a Patrik Pinte.

Hipp bol v minulosti asistentom trénera slovenskej reprezentácie Vladimíra Weissa, počas kvalifikácie MS 2014 viedol národný tím spoločne so Stanislavom Grigom.

Na klubovej úrovni trénoval ako hlavný kouč Nitru, Artmediu Petržalka, Slovan Bratislava a Jihlavu, ako Weissov asistent pôsobil v Petržalke i Saturne Moskovská oblasť.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.