Matej Trusa. (Autor: Facebook/DAC Dunajská Streda)

Matej Trusa strelil na ihrisku súpera dva góly.

ŽK: Djerlek, Hájovský, Zorič, Suleiman - Mendez, Bajo, Redzic

Rozhodovali: Smolák - Ferenc, Halíček

Trenčín: Katič - Hájovský, Bondarenko, Stojsavljevič, Skovajsa - Bariš (80. Zorič) - Ibrahim, Djerlek (72. Fiala) - Sunday (62. Šefčík), Donkor (62. Mikulaj), Uchegbu (72. Ben Sallam)

DAC: Popovič - Oritz, Kačaraba (58. Csinger), Brunetti, Mendez - Bajo, Vitális (77. Herc) - Ramadan (70. Tuboly) - Trusa, Redzic (77. Szendrei), Andzouana (58. Yapi)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

TRENČÍN. Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v dohrávke 6. kola Niké ligy na trávniku AS Trenčín 3:0.

Dvoma gólmi sa na výhre podieľal slovenský útočník Matej Trusa, ktorý si napravil chuť po zahodenej penalte v zápase so Slovanom Bratislava.

Dunajská Streda sa vďaka výhre dostala už na tretie meisto v tabuľke za Žilinu. Na konte má 10 bodov.

Skóre otvoril po 22 minútach hry maďarský krídelník Damir Redzic, keď ho kolmicou našiel Ammar Ramadan.

Sýrčan si pripísal aj druhú asistenciu o päť minút neskôr pri góle Trusu. V prvom polčase vyslali domáci na bránku Aleksandara Popoviča len jednu strelu a aj po zmene strán boli aktívnejší hostia. Ich snaženie zužitkoval v 65. minúte opäť Trusa.