Nevídaný skrat hráčov AC Miláno, nedali dve penalty a prišli o výhru

Radosť hráčov Bologni po tom,  čo Olivier Giroud nepremenil pokutový kop.
Radosť hráčov Bologni po tom, čo Olivier Giroud nepremenil pokutový kop. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. jan 2024 o 17:35 (aktualizované 27. jan 2024 o 23:45)

Atalanta natiahla svoju úspešnú sériu.

RÍM. Futbalisti AC Miláno remizovali v zápase 22. kola talianskej Serie A s Bolognou 2:2. V zápase nepremenili až dva pokutové kopy, v 42. minúte nerozvlnil sieť Olivier Giroud a v 74. ho napodobnil Theo Hernandez.

V nadstavenom čase druhého polčasu sa z bieleho bodu naopak nemýlil Riccardo Orsolini a získal pre Bolognu bod. Milánčanom patri 3. priečka v tabuľke s mankom sedem bodov na vedúci Juventus Turín.

Ten v sobotu takisto iba remizoval, na domácej pôde s Empoli 1:1. Od 18. minúty pritom hral v desiatich bez vylúčeného Arkadiusza Milika.

Líder tabuľky zaznamenal prvú stratu bodov po sérii piatich víťazstiev.

Juventus poslal do vedenia v 50. minúte Dušan Vlahovič, no deľbu bodov zariadil v 70. minúte Tommaso Baldanzi. Turínčania sú na čele s 53 bodmi o dva pred Interom Miláno, ktoré má dva zápasy k dobru.

Hráči Atalanty Bergamo zdolali Udinese Calcio 2:0. Atalanta predĺžila sériu domácich ligových výhier už na päť stretnutí a v neúplnej tabuľke sa posunula na 4. miesto o dva body pred Fiorentinu, ktorá má zápas k dobru.

Udinese získalo z uplynulých štyroch duelov iba bod a patrí mu 16. priečka.

Futbalista Atalanty Sead Kolašinac (vľavo) v súboji s hráčom Udinese Lorenzom Luccom. (Autor: TASR/LaPresse via AP)

Serie A - 22. kolo:

AC Miláno - Bologna 2:2 (1:1)

Góly: 45. a 83. Loftus-Cheek - 29. Zirkzee, 90.+2. Orsolini (z 11 m)

Juventus Turín - Empoli 1:1 (0:0)

Góly: 50. Vlahovič - 70. Baldanzi

ČK: 18. Milik (Juventus)

Atalanta - Udinese 2:0 (2:0)

Góly: 33. Mirančuk, 45.+1 Scamacca

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Nevídaný skrat hráčov AC Miláno, nedali dve penalty a prišli o výhru