Ani gól Ibrahimoviča nepomohol AC Milánu, Švéd stanovil rekord

Zlatan Ibrahimovič v drese AC Miláno.
Zlatan Ibrahimovič v drese AC Miláno. (Autor: TASR/AP)
TASR, SITA|18. mar 2023 o 23:40

Salernitana remizovala s Bolognou.

RÍM. Futbalisti Udinese Calcio vyhrali v sobotňajšom zápase 27. kola Serie A nad AC Miláno 3:1. Jediný gól úradujúcich majstrov zariadil v nadstavení prvého polčasu Zlatan Ibrahimovič z penalty.

Pre veterána to bol prvý gól od návratu po zranení. Zároveň sa stal najstarším autorom presného zásahu v talianskej najvyššej futbalovej súťaži.

Švéd má už 41 rokov a 166 dní a prekonal maximum Alessandra Costacurtu z roku 2007. Ten skóroval vo veku 41 rokov a 25 dní a zaujímavosťou je, že bol tiež hráčom AC Miláno a svoj rekord dosiahol tiež z penalty proti Udinese.

Jeho tím figuruje v tabuľke na štvrtom mieste, o bod za Laziom Rím. Udinese je ôsme s rovnakým počtom bodov ako siedmy Juventus Turín.

AC Monza remizovala s US Cremonese 1:1 a zostal na trinástom mieste. Hostia sa posunuli z chvosta na predposlednú priečku a sú bod pred Sampdoirou.

Salernitana taktiež remizovala na svojom štadióne s Bolognou 2:2 a slovenský obranca domácich Norbert Gyömbér hral za domácich do 87. minúty. Jeho tím je šestnásty, hostia sa nachádzajú o šesť pozícií vyššie.

Serie A - 27. kolo

Udinese Calcio - AC Miláno 3:1 (2:1)

Góly: 9. Pereyra, 45+6. Beto, 70. Ehizibue - 45+4. Ibrahimovič (z 11 m)

AC Monza - US Cremonese 1:1 (0:0)

Góly: 69. Augusto - 62. Ciofani

US Salernitana - FC Bologna 2:2 (1:1)

Góly: 7. Pirola, 64. Dia - 11. Ferguson, 73. Lykogiannis

/Norbert Gyömbér za domácich do 87. min/

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ani gól Ibrahimoviča nepomohol AC Milánu, Švéd stanovil rekord