Juventus takmer zavŕšil víťazný obrat, až traja hráči boli vylúčení

Momentka zo zápasu medzi Juventusom Turín a Salernitanou.
Momentka zo zápasu medzi Juventusom Turín a Salernitanou. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. sep 2022 o 15:20 (aktualizované 11. sep 2022 o 23:20)

Lídrom súťaže zostáva Neapol.

RÍM. Futbalisti Juventusu Turín si v Serie A pripísali štvrtú remízu v sezóne.

V nedeľnom dueli šiesteho kola prehrávali so Salernitanou po prvom polčase 0:2, no po prestávke dokázali vyrovnať na konečných 2:2. Slovenský obranca Norbert Gyömbér sedel na lavičke náhradníkov Salernitany.

Hostia išli do vedenia, keď sa najskôr presadil Antonio Candreva a po ňom z jedenástky Krzysztof Piatek. Domáci po zmene strán znížili v 51. minúte zásluhou Bremera a v nadstavenom čase dorazil po svojej nepremenenej jedenástke loptu do siete Leonardo Bonucci.

Z ďalšej akcie skóroval Arkadiusz Milik, ktorý si následne vyzliekol dres a po druhej žltej karte videl aj červenú. VAR však odhalil ofsajd a gól neplatil.

Červenú kartu potom dostali aj tréner domácich Massimiliano Allegri a za strkanicu aj Juan Cuadrado (Juventus) a Federico Fazio (Salernitana).

Možnosť dostať sa na čelo tabuľky prepásla Atalanta Bergamo. Doma remizovala s Cremonese 1:1 a hostia si pripísali druhý bod v sezóne.

Útočník Atalanty Luis Muriel zakončuje v zápase proti Cremonese.
Útočník Atalanty Luis Muriel zakončuje v zápase proti Cremonese. (Autor: TASR/AP)

Lídrom súťaže zostal SSC Neapol so 14 bodmi, Atalanta je druhá o skóre. Štrnásť bodov má aj obhajca titulu AC Miláno na treťom mieste.

Úspešnú premiéru na lavičke Bologne má za sebou Thiago Motta. Pod novým trénerom mužstvo zvíťazilo nad Fiorentinou 2:1 a dosiahol prvý triumf v sezóne.

Udinese zvíťazilo na pôde Sassuola 3:1. Hostia rozhodli o svojom triumfe dvoma gólmi v nadstavenom čase, keď sa presadili Lazar Samardžič a Beto.

Na šieste miesto v tabuľke poskočilo Lazio Rím, ktoré doma zdolalo Veronu 2:0.

Serie A - 6. kolo - nedeľa:

Juventus Turín - US Salernitana 2:2 (0:2)

Góly: 51. Bremer, 90.+3 Bonucci (z 11 m) - 18. Candreva, 45.+4 Piatek (z 11 m)

ČK: 90.+5 Milik po 2. ŽK, 90.+8 Cuadrado - 90.+8 Fazio

/Norbert Gyömbér (Salernitana) bol na lavičke náhradníkov/

Atalanta Bergamo - US Cremonese 1:1 (0:0)

Góly: 74. Demiral - 78. Valeri

FC Bologna - ACF Fiorentina 2:1 (0:0)

Góly: 59. Barrow, 62. Arnautovič - 54. Martinez Quarta

ČK: 90.+7 Igor (Fiorentina)

US Lecce - AS Monza 1:1 (0:1)

Góly: 48. Gonzalez - 35. Sensi

Sassuolo Calcio - Udinese Calcio 1:3 (1:0)

Góly: 33. Frattesi - 75. a 90.+2 Beto, 90.+1 Samardžič

ČK: 44. Tressoldi (Sassuolo)

Lazio Rím - Hellas Verona 2:0 (0:0)

Góly: 68. Immobile, 90.+6 Luis Alberto

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Juventus takmer zavŕšil víťazný obrat, až traja hráči boli vylúčení