Ďalší krok na ceste za titulom? Neapol otočil veľmi dôležitý zápas

Futbalisti SSC Neapol.
Futbalisti SSC Neapol. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. nov 2022 o 20:25 (aktualizované 5. nov 2022 o 23:00)

Stanislav Lobotka odohral celý zápas.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v sobotnom šlágri 13. kola talianskej Serie A na ihrisku Atalanty Bergamo 2:1 po góloch Victora Osimhena a Eljifa Elmasa. V drese hostí sa predstavil Stanislav Lobotka, ktorý odohral celý duel.

Atalanta vstúpila do zápasu lepšie. Po Osimhenovej ruke premenil Ademola Lookman v 19. minúte pokutový kop a poslal domácich do vedenia.

Hostia vyrovnali po rohu, keď sa hlavičkou vo vzduchu presadil práve Osimhen a deviaty ligový triumf za sebou pre Neapol zariadil v 35. minúte Elmas.

Neapol vedie tabuľku o šesť bodov pred AC Milánom, ktoré zdolalo Speziu 2:1 vďaka gólu striedajúceho Oliviera Girouda. Francúzsky útočník si však následne vyzliekol dres, dostal druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy.

Za hostí dal gól Daniel Maldini, syn legendárneho kapitána Milána Paola Maldiniho, ktorý je v Spezii na hosťovaní práve z AC. Slovenský útočník David Strelec nastúpil za hostí v prvej minúte nadstaveného času.

Hráči FC Empoli zvíťazili nad Sassuolom Calcio 1:0, keď Tommaso Baldanzi rozhodol v 64. minúte gólom o triumfe domácich.

Salernitana remizovala s Cremonesea 2:2, slovenský obranca Norbert Gyömbér sa nepredstavil v drese domáceho tímu pre zranenie.

Serie A - 13. kolo:

Atalanta Bergamo - SSC Neapol 1:2 (1:2)

Góly: 19. Lookman (z 11 m) - 23. Osimhen, 35. Elmas

/Stanislav Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

FC Empoli - Sassuolo Calcio 1:0 (0:0)

Gól: 64. Baldanzi

US Salernitana - US Cremonesea 2:2 (2:1)

Góly: 3. Piatek, 38. Coulibaly - 12. Okereke, 90. Ciofani (z 11 m)

/Norbert Gyömbér (Salernitana) pre zranenie nefiguroval na súpiske/

AC Miláno - Spezia Calcio 2:1 (1:0)

Góly: 21. Hernandez, 89. Giroud - 59. Maldini

ČK: 90. Giroud po 2 ŽK

/David Strelec (Spezia) od 90.+1 min/

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ďalší krok na ceste za titulom? Neapol otočil veľmi dôležitý zápas