Večnému mestu vládne Lazio, Škriniar ako kapitán Interu prehral

Felipe Anderson (vpravo).
Felipe Anderson (vpravo). (Autor: TASR/AP)
TASR|6. nov 2022 o 15:25 (aktualizované 6. nov 2022 o 23:00)

Výsledky nedeľňajších zápasov Serie A.

RÍM. Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 13. kola Serie A doma nad Interom Miláno 2:0 a posunuli sa na 5. miesto tabuľky.

Inter, v ktorého drese odohral 82 minút s kapitánskou páskou obranca Milan Škriniar, je siedmy. O góly domácich sa postarali Adrien Rabiot a Nicolo Fagioli.

Futbalisti Monzy zastavili v Serii A sériu troch prehier. V nedeľu zdolali na domácej pôde Veronu 2:0. Hostia, ktorí sú v tabuľke na poslednom mieste, hrali od 27. minúty bez vylúčeného Giangiacoma Magnaniho.

V rímskom derby uspelo Lazio, jeho triumf nad AS Rím zariadil v 29. minúte Felipe Anderson. Lazio tak preskočilo v tabuľke svojho veľkého rivala a poskočilo na tretie miesto. AS je aktuálne piate.

Futbalisti FC Bologna zvíťazili nad FC Turín 2:1. Riccardo Orsolini a Stefan Posch rozhodli gólmi v druhom polčase o treťom triumfe domácich za sebou. Naopak hostia prišli o víťaznú sériu, keď v predošlých dvoch dueloch nestratili ani bod.

FC Bologna - FC Turín 2:1 (0:1)

Gól: 64. Orsolini, 73. Posch - 26. Lukič (z 11 m)

AC Monza - Hellas Verona 2:0 (0:0)

Góly: 68. Carlos Augusto, 90. Colpani

ČK: 27. Magnani (Verona)

Sampdoria Janov - AC Fiorentina 0:2 (0:1)

Góly: 4. Bonaventura, 58. Milenkovič

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Večnému mestu vládne Lazio, Škriniar ako kapitán Interu prehral