Gyömbér prispel k čistému kontu, Inter zvíťazil v gólovej prestrelke

Slovenský obranca Norbert Gyömbér v drese US Salernitana.
Slovenský obranca Norbert Gyömbér v drese US Salernitana. (Autor: Reuters)
TASR, hup|22. okt 2022 o 20:20 (aktualizované 22. okt 2022 o 23:15)

Brahim Diaz režíroval výhru AC Miláno.

RÍM. Futbalisti AC Miláno sa v tabuľke najvyššej talianskej súťaže Serie A dotiahli na vedúci Neapol, hoci odohrali o jeden zápas viac.

V sobotnom dueli 11. kola zdolali na domácom trávniku Monzu 4:1. Zaskvel sa najmä španielsky stredopoliar Brahim Diaz, ktorý k tomu prispel dvoma gólmi.

Z víťazstva sa tešila aj Salernitana. V zostave aj so slovenským obrancom Norbertom Gyömbérom vyhrala nad Speziou 1:0. Dávid Strelec nastúpil za hostí až v 75. minúte, hoci v pohárovom dueli dvakrát skóroval.

V drese milánskeho Interu odohral celé stretnutie Milan Škriniar. Nerazzurri v divokom zápase napokon zvíťazili na pôde Fiorentiny 4:3.

Hostia viedli po úvodnej štvrťhodine 2:0, keď sa presadili Nicolo Barella a Lautaro Martinez, no domácim sa postupne podarilo vyrovnať skóre.

Po góle Luku Joviča v 90. minúte bol stav 3:3, v závere nadstaveného času však strhol víťazstvo na stranu Interu Armén Henrich Mchitarjan.

Serie A - 11. kolo:

AC Miláno - AC Monza 4:1 (2:0)

Góly: 16. a 41. Díaz, 65. Origi, 84. Leao - 70. Ranocchia

US Salernitana - Spezia Calcio 1:0 (0:0)

Gól: 48. Mazzocchi

/Norbert Gyömbér odohral celý zápas - David Strelec hral od 75. min/

ACF Fiorentina - Inter Miláno 3:4 (1:2)

Góly: 33. Cabral (z 11 m), 60. Ikone, 90. Jovič - 15. a 73. Martinez (druhý z 11 m), 2. Barella, 90+5. Mchitarjan

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Gyömbér prispel k čistému kontu, Inter zvíťazil v gólovej prestrelke