Séria víťazstiev Interu je na konci, prerušil ju Lobotka s Neapolom

Smutný Lautaro Martinez v zápase s Neapolom.
Smutný Lautaro Martinez v zápase s Neapolom. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR|21. máj 2023 o 21:01

Inter Miláno si komplikuje cestu do Ligy majstrov v budúcom ročníku.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno si skomplikovali cestu za ziskom miestenky do budúceho ročníka Ligy majstrov zo Serie A.

Na pôde už istého majstra Neapolu prehrali v nedeľnom súboji 36. kola 1:3. Stanislav Lobotka odohral za domácich celý duel, zranený Milan Škriniar za hostí nehral.

"Modro-čierni" síce majú šancu triumfovať v Lige majstrov a zaistiť si postup ako obhajca titulu, no zadné dvierka si nemohli dovoliť zavrieť.

Hráči spod Vezuvu síce už nemajú o čo hrať, no k prestížnemu súboju pristúpili poctivo a ukončili šnúru piatich triumfov Interu v súťaži.

Skóre otvoril v 67. minúte Andre Anguissa po efektnej otočke v preplnenej šestnástke.

V 82. minúte sa síce z vnútra šestnástky presadil i Romelu Lukaku a vyrovnal, no Neapolčania sa s remízou nezmierili.

Už o tri minúty vystrelil spoza šestnástky Giovanni di Lorenzo a trafil presne do vinkla. V úplnom závere pri vabanku Interu ešte skóroval po rýchlom protiútoku Gianluca Gaetano.

Inter hral od 41. minúty bez vylúčeného Roberta Gagliardiniho.

Lazio zvíťazilo na pôde Udinese 1:0 zásluhou úspešnej penalty Cireho Immobileho v 61. min. Rímskemu klubu patrí v tabuľke 3. miesto o dva body pred Interom, ktorý má náskok dvoch bodov na mestského rivala AC.

La Liga - 35. kolo:

Udinese Calcio - Lazio Rím 0:1 (0:0)

Gól: 61. Immobile (z 11 m)

SSC Neapol - Inter Miláno 3:1 (0:0)

Góly: 67. Anguissa, 85. Di Lorenzo, 90.+4. Gaetano - 82. Lukaku, ČK: 41. Gagliardini (Inter) po 2. ŽK

/S. Lobotka celý duel - M. Škriniar (Inter) nefiguroval na súpiske/

FC Turín - AC Fiorentina 1:1 (0:0)

Góly: 66. Sanabria - 48. Jovič

US Lecce - Spezia Calcio 0:0

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Séria víťazstiev Interu je na konci, prerušil ju Lobotka s Neapolom