Neapol prišiel o výhru v nadstavenom čase, Lobotka si obnovil zranenie

Stanislav Lobotka a Nicolo Zaniolo v zápase Serie A SSC Neapol - AS Rím.
Stanislav Lobotka a Nicolo Zaniolo v zápase Serie A SSC Neapol - AS Rím. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. apr 2022 o 21:35 (aktualizované 18. apr 2022 o 23:16)

Neapol opäť zaváhal v boji o titul.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol remizovali v pondelkovom domácom stretnutí 33. kola talianskej Serie A s AS Rím 1:1.

Neapol viedol od 11. minúty po premenenej jedenástke Lorenza Insigneho, hostia vyrovnali v nadstavenom čase zásluhou Stephana El Shaarawyho.

SSC tak opäť zaváhal v boji o titul, v tabuľke zostal na 3. mieste so štvorbodovým mankom na AC Miláno. Druhý Inter stráca na mestského rivala dva body, odohral však o zápas menej.

Proti rímskemu AS nastúpil v základnej zostave slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorý si však v 57. minúte obnovil svalové zranenie a na trávniku prepustil svoje miesto Piotrovi Zieliňskému.

Vo večernom zápase podľahla Atalanta Bergamo doma Hellasu Verona 1:2 a pripísala si tretiu prehru po sebe.

Serie A - 33. kolo:

SSC Neapol - AS Rím 1:1 (1:0)

Góly: 11. Insigne (z 11 m) - 90.+1 El Shaarawy

/Stanislav Lobotka (Neapol) hral do 57. minúty/

Atalanta Bergamo - Hellas Verona 1:2 (0:1)

Góly: 82. Scalvini - 45.+2 Ceccherini, 55. Koopmeiners (vl.)

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol prišiel o výhru v nadstavenom čase, Lobotka si obnovil zranenie