Inter bez Škriniara neuspel, doma proti Fiorentine nezískal ani bod

Giacomo Bonaventura (vpravo) strieľa gól v zápase Inter Miláno - ACF Fiorentina. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. apr 2023 o 20:08 (aktualizované 1. apr 2023 o 22:50)

Jediný gól zápasu strelil Bonaventura.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno utrpeli v talianskej Serii A tretiu prehru za sebou. V sobotnom súboji 28. kola podľahli doma Fiorentine 0:1.

Slovenský obranca Milan Škriniar chýbal na zápasovej súpiske domácich pre zranenie chrbta.

Inter sa mohol ujať vedenia v 21. minúte, keď Henrich Mchitarjan prenikol po pravom krídle. Prešiel cez dvoch brániacich hráčov, no jeho strelu zneškodnil Pietro Terracciano.

Hostia si vypracovali v prvom polčase takisto niekoľko sľubných príležitostí, ale neboli úspešní.

Po zmene strán sa domáci útočník Romelu Lukaku ocitol v stopercentnej šanci, Alessandro Bastoni mu prihral z ľavej strany, ale belgicky útočník netrafil dobre loptu.

Fiorentina udrela po rohovom kope, hlavičku Arthura Cabrala ešte brankár Andre Onana vyrazil, no Giacoma Bonaventura z dorážky dostal loptu do siete.

"Nerazzurri" z tretieho miesta zaostávajú za suverénnym lídrom z Neapola už o 21 bodov. Na druhú priečku, ktorá patrí Laziu Rím, strácajú dva body, no majú na svojom konte o zápas viac.

Juventus zvíťazil nad Hellasom Verona 1:0 vďaka gólu Moisea Keana z 56. minúty a v tabuľke si poistil siedmu priečku. Za hostí odohral Duda celý zápas. Hellas zostal na zostupovej 18. pozícii, od 17. Spezie ho delí päť bodov.

Hráči Atalanty Bergamo zvíťazili na ihrisku US Cremonese 3:1. Hostia sa vďaka triumfu dostali v priebežnej tabuľke na 5. miesto, ktoré zaručuje účasť v skupinovej fáze Európskej ligy.

Domáci sú na poslednej 20. priečke znamenajúcej zostup do nižšej súťaže.