Paulo Dybala.
Paulo Dybala. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. feb 2023 o 20:13

Spezia nevyužila dvojgólové vedenie.

RÍM. Futbalisti Atalanty Bergamo zvíťazili v zápase 22. kola talianskej Serie A na pôde Lazia Rím 2:0. Hostia sa po triumfe dostali na 3. miesto tabuľky so ziskom 41 bodov, Lazio je šieste.

Empoli remizovalo so Speziou Calcio 2:2. Hostia mali v priebehu prvého polčasu navrch, Empoli hralo od 21. minúty bez obrancu Fabiana Parisiho, ktorý dostal červenú kartu po hre rukou.

Druhý polčas tak Spezia začala so skóre 2:0 a výhodou o jedného hráča, to sa však zmenilo po vylúčení stredopoliara Salvatoreho Esposita.

Domáci ožili a po presných zásahoch Nicola Cambiaghiho a Emanuela Vignata napokon vyrovnali na 2:2.

AS Rím si z Lecce odniesol len bod. Zverenci trénera Joseho Mourinha vstúpili do zápasu nešťastne, už v 7. minúte zápasu si dal vlastný gól brazílsky obranca Roger Ibanez.

Hostia sa proti štrnástemu tímu tabuľky nedokázali výraznejšie presadiť, na konečných 1:1 upravil v 17. minúte Argentínčan Paulo Dybala z pokutového kopu.