Róbert Boženík počas zápasu kvalifikácie ME 2024 Portugalsko - Slovensko.
Róbert Boženík počas zápasu kvalifikácie ME 2024 Portugalsko - Slovensko. (Autor: TASR / Jaroslav Novák)
Titanilla Bőd|14. okt 2023 o 07:30

Portugalci v druhom polčase odovzdali iniciatívu Slovákom.

BRATISLAVA. Slovenská futbalová reprezentácia dosiahla v Porte prijateľný výsledok 2:3 proti portugalskému národnému tímu, v ktorom nechýbal hviezdny Cristiano Ronaldo.

V prvom polčase domáci absolútne dominovali, Slováci nemali ani jednu strelu na bránu. V druhom polčase však dokázali dvakrát skórovať.

Stretnutie hodnotí bývalý reprezentačný kanonier SZILÁRD NÉMETH.

Verili ste po prvom polčase, že Slovensko napokon prehrá v Portugalsku iba o gól?

Výsledok je prekvapujúci, ale keď niekto videl zápas, mohol vidieť, že Portugalsko bolo o triedu lepšie.

Po prvom polčase mohli domáci vyhrávať o štyri-päť gólov, nikto by nemohol namietať. Na druhý polčas však vyšli, ako keby sa im už nechcelo hrať. Odovzdali iniciatívu našim.

Po prvom inkasovanom góle potom znovu šliapli na plyn a rýchlo pridali tretí gól. V hre dvoch reprezentácií bol obrovský rozdiel.

Myslíte si teda, že druhý polčas ovplyvnila skôr akási ľahostajnosť Portugalcov a nie až tak veľmi zlepšený výkon slovenskej reprezentácie?

Podľa mňa kľúčovým faktorom bolo, že Portugalci ubrali z plynu, odovzdali iniciatívu Slovákom a trochu sa stiahli do defenzívy. Tým pádom sme dostali viac priestoru a vďaka tomu sme mohli skórovať.

Povedzme si otvorene, že tie góly nepadli z nejakých vypracovaných akcií. Hanckova strela bola tečovaná, a druhý gól padol spoza šestnástky.

Ak by Portugalci hrali tak, ako v prvom polčase, tak by sme sa ani nedostali k tomu, aby sme vystrelili na bránu.

Výsledok 2:3 vôbec nevyzerá zle. Naznačujete však, že treba ostať na zemi, lebo k nemu prispela aj menšia aktivita domácich?

Domov»Futbal»Reprezentácie»Tešme sa, že sme nedopadli ako Luxembursko, vraví Szilárd Németh. Páčil sa mu Boženík