Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona.
Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona. (Autor: TASR)
Pavol Spál|13. okt 2023 o 23:55

Pod Calzonom som videl možno dva dobré zápasy, tvrdil Vittek.

BRATISLAVA. PORTO. Hralo sa v piatok. Trinásteho. Husto pršalo a miestami padali aj krúpy.

Tréner Slovákov Francesco Calzona sa počas slovenskej hymny sústreďoval, akoby meditoval. Pozeral do zeme. Jeho plán v prvom polčase absolútne nefungoval.

Po veľkom chaose však v druhom polčase prišiel herný zvrat, ktorý opravil dojem. Aj ked nestačil ani na bod.

Futbalisti Slovenska v zápase kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy prehrali v Portugalsku 2:3.

„Prvý polčas nebol podľa našich predstáv, stredová línia bola príliš nízko a to nám robilo problémy. Strácali sme ľahké lopty, ale druhý polčas bol veľmi dobrý. Hrali sme to, čo chceme,“ hodnotil v štúdiu Sport 1 tréner Calzona.

Stopér Milan Škriniar s brankárom Martinom Dúbravkom sa v úvode od radosti zrazili hruďami, keď sa im podarilo zlikvidovať šancu Portugalska.

Aj tak Slováci už v 18. minúte prvýkrát inkasovali. V súboji s Petrom Pekaríkom sa presadil Goncalo Ramos.

Čarodejník Dúbravka

Portugalci mali prvý polčas veľkú prevahu, naši boli pod obrovským tlakom. Slováci sa snažili hrať konštruktívne, ale už v rozohrávke robili chyby.

Ani vpredu nedokázali podržať loptu. Portugalci mali veľa priestoru. Nefungovalo takmer nič. Na Dúbravku sa valil jeden útok za druhým.

„Mrzí nás prvý polčas, ktorý sme im darovali. Nebránil sme dobre. Všade sme boli neskoro. Cez polčas sme si povedali, čo treba zmeniť. Heco (prezývka Dúbravku, pozn. red.) nám veľmi pomohol. Do poslednej minúty sa Portugalci strachovali," tvrdil obranca Dávid Hancko.

(Autor: SofaScore)

Brankár Dúbravka vytiahol niekoľko skvelých zákrokov, hostí podržal. „Je to čarodejník,“ chválil ho komentátor.

Nebyť Dúbravku, tak už po polčase mohli naši prehrávať 0:6. „Podával heroický výkon,“ opisoval ho bývalý reprezentant a dnes expert Martin Škrtel.

Ako keby vyhrali Euro

Domov»Futbal»Reprezentácie»Po veľkom chaose prišiel famózny gól Lobotku. Slovákov držal fantastický Dúbravka