Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil
Juventus Turín - Inter Miláno. (Zdroj: TASR/AP)
TASR|19. apr 2021 o 12:50

Dvanásť veľkých európskych klubov chce zakladať Superligu.

PARÍŽ. Predstavitelia futbalovej Európskej Superligy (ESL) už podnikli právne kroky so zámerom ochrániť svoju investíciu.

Pripravujú sa tak už aj formálne na boj s Európskou futbalovou úniou (UEFA) a Medzinárodnou futbalovou federáciou (FIFA), ktoré chcú vzniku súťaže zabrániť.

"Spoločnosť Super League (SL Co.) podala podnet na príslušné súdy s cieľom zabezpečiť plynulý vznik a fungovanie súťaže v súlade s platnými zákonmi.

Donútilo nás k tomu vaše formálne vyhlásenie a nepriaznivá reakcia, ktorá ohrozuje naše finančné záväzky a môže byť nezákonná," píše sa v liste, ktorý poslala Superliga na dresu UEFA a FIFA a ktorý zverejnila AP.

Agentúra však uvádza, že z listu nie je známe, na ktorý súd sa Superliga obrátila. Vyplýva však z neho, že organizácia už dostala na založenie súťaže od neznámej finančnej inštitúcie grant v hodnote štyri miliardy eur.

Americká investičná banka JP Morgan v pondelok potvrdila, že bude financovať novú futbalovú európsku Superligu. Ako informovala spravodajská agentúra PA, banka súhlasila s pôžičkou vo výške šesť miliárd USD (cca 5,01 miliardy eur) na nový projekt.

Pre PA potvrdil financovanie súťaže hovorca banky.

Dvanásť z najväčších európskych futbalových klubov v pondelok oznámilo plány na vytvorenie Európskej Superligy (ESL).

AC Miláno, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter Miláno, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid a Tottenham Hotspur tak spravili napriek hrozbe vylúčenia z medzinárodných súťaží pre kluby aj ich hráčov.

Prvým predsedom ESL bude prezident Realu Madrid Florentino Perez.

Súvisiace články