Real Madrid vyhrával už 3:0, potom dostal dva góly za dve minúty

Rodrygo sa teší po strelenom góle v zápase Real Madrid - Deportivo Alavés v 7. kole La Ligy. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|24. sep 2024 o 22:43 (aktualizované 24. sep 2024 o 23:15)

Favorit si víťazstvo napokon ustrážil.

MADRID. Taliansky kouč Carlo Ancelotti má úspešne za sebou svoj 300. zápas na lavičke Realu Madrid, jeho zverenci zvíťazili v utorok v stretnutí 7. kola futbalovej La Ligy nad Alavesom 3:2.

Trpkosť prehry v súťaži tak nepoznajú 39 duelov v sérii.

"Biely balet" mal duel od úvodu pod kontrolou, už v 1. minúte skóroval Lucas Vazquez. Ešte do prestávky zvýšil skóre Kylian Mbappé a tesne po zmene strán na 3:0 i Rodrygo.

Hostia v závere vykresali nádej na bodový zisk dvoma zlepenými gólmi v za dve minúty, no vyrovnať nedokázali.

Hráči FC Valencia remizovali s Osasunou Pamplona 0:0 a dostali sa zo zóny zostupu, keď poskočili na 17. miesto. Preskočili Valladolid, ktorý prehral na pôde FC Sevilla 1:2.

La Liga - 7. kolo:

Real Madrid - Deportivo Alavés 3:2 (2:0)

Góly: 1. Lucas, 40. Mbappé, 48. Rodrygo - 85. Benavidez, 86. Garcia

FC Sevilla - Real Valladolid 2:1 (1:0)

Góly: 45. Torres (vlastný), 85. Ejuke - 56. Perez

ČK: 90. Marcao (Sevilla) po 2. ŽK

Valencia CF - Osasuna Pamplona 0:0 (0:0)

Tabuľka: La Liga

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real Madrid vyhrával už 3:0, potom dostal dva góly za dve minúty