Real vyhral aj bez držiteľa Zlatej lopty, Valjentov tím milo prekvapil

Lucas Vazquez a Federico Valverde sa tešia z gólu.
Lucas Vazquez a Federico Valverde sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. okt 2022 o 16:20 (aktualizované 22. okt 2022 o 22:55)

Real Sociedad prišiel o osemzápasovú víťaznú sériu.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 11. kole španielskej La Ligy nad FC Sevilla 3:1 a vedú tabuľku so šesťbodovým náskokom pred Barcelonou. Katalánci však majú k dobru nedeľňajší duel s Atleticom Bilbaom.

O triumfe Realu, ktorý nastúpil bez zraneného Karima Benzemu, rozhodli v záverečnej štvrťhodine Lucas Vazquez a Federico Valverde.

Mallorca v zostave s Martinom Valjentom zvíťazila vo Valencii 2:1. O cennom triumfe hostí rozhodol v 83. minúte juhokórejský stredopoliar Lee Kang-in. Tím z Baleárskych ostrovov sa v neúplnej tabuľke posunul na 12. miesto.

Rayo Vallecano zvíťazilo nad Cádizom presvedčivo 5:1. Ešte v 40. minúte by však zrejme len málokto tipoval takýto výsledok, keďže domáci nevedeli korunovať svoju aktivitu a na tabuli skóre svietili dve nuly.

Následne však dostal červenú kartu hosťujúci Iza Carcelen, čo bol kľúčový moment duelu. Okrem neho boli vylúčení neskôr aj ďalší dvaja futbalisti.

Zápas medzi Valladolidom a Realom Sociedad už taký bohatý na góly nebol. Padol iba jeden. Už v 17. minúte sa do streleckej listiny zapísal domáci Leon a ukončil osemzápasovú víťaznú sériu baskického tímu.

Rayo Vallecano - Cádiz CF 5:1 (2:0)

Góly: 63. a 89. Lejeune, 44. Palazon (z 11 m), 45+2. García, 79. Camello - 82. Balliu (vlastný)

ČK: 87. Nteka - 42. Carcelen, 61. Alcaraz po druhej ŽK

Real Valladolid - Real Sociedad 1:0 (1:0)

Gól: 17. Leon

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real vyhral aj bez držiteľa Zlatej lopty, Valjentov tím milo prekvapil