Barcelona čelila až trom penaltám, o výhre rozhodla v nadstavení

Radosť hráčov FC Barcelona.
Radosť hráčov FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
TASR|10. apr 2022 o 16:10 (aktualizované 10. apr 2022 o 23:13)

Hrdinom Osasuny bol chorvátsky útočník.

MADRID. Futbalisti Osasuny Pamplona vyhrali v zápase 31. kola španielskej ligy doma nad posledným tímom tabuľky Deportivom Alavés 1:0.

V 92. minúte o tom rozhodol Chorvát Ante Budimir. Bol to pre neho piaty presný zásah v sezóne, v tej predošlej sa zapísal do listiny strelcov až jedenásťkrát.

Rovnakým skóre zdolal aj Espanyol Barcelona hráčov Celty Vigo. V 88. minúte sa gólovo presadil striedajúci čínsky stredopoliar Wu Lej.

Real Sociedad San Sebastian si upevnil šiestu priečku triumfom na ihrisku Elche 2:1. Všetky góly padli už v prvom polčase, ten víťazný strelil Le Normand.

V záverečnom nedeľňajšom zápase vyhrala Barcelona na pôde Levante 3:2.

Katalánci zaznamenali siedme víťazstvo za sebou. V druhej minúte nadstavenia o tom rozhodol Luuk de Jong hlavičkou po centri Jordiho Albu z ľavej strany.

Oba góly domácich padli z pokutových kopov, tretiu nepremenili. Barcelona je druhá o 12 bodov za Realom Madrid a má zápas k dobru.

La Liga - 31. kolo:

Osasuna - Deportivo Alavés 1:0 (0:0)

Gól: 90.+2 Budimir

Espanyol Barcelona - Celta Vigo 1:0 (0:0)

Gól: 88. Wu Lej

Elche - Real Sociedad 1:2 (1:2)

Góly: 3. Carrillo - 31. Sörloth, 39. Le Normand

Levante - FC Barcelona 2:3 (0:0)

Góly: 52. Morales (z 11m), 83. Melero (z 11m) - 59. Aubameyang, 63. Pedri, 90.+2 L. de Jong

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona čelila až trom penaltám, o výhre rozhodla v nadstavení