Španielsky futbalista Rafa Mir sa teší z gólu.
Španielsky futbalista Rafa Mir sa teší z gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. júl 2021 o 15:18

Známi sú semifinalisti futbalového turnaja mužov.

TOKIO. Španielski futbalisti postúpili do semifinále olympijského turnaja. V dramatickom štvrťfinálovom dueli zdolali Pobrežie Slonoviny 5:2 po predĺžení.

Hrdinom bol striedajúci Rafael Mir, ktorý sa na výhre Španielska podieľal hetrikom. Súperom Španielov v boji o postup do finále budú domáci Japonci.

Mir prišiel na ihrisko v druhej minúte nadstaveného času za stavu 1:2 a o pár sekúnd neskôr strelil gól, ktorým zachránil pre Španielov predĺženie.

V ňom poslal favorita do vedenia z pokutového kopu Mikel Oyarzabal a následne Mir dvomi presnými zásahmi poistil postup.

Japonci dokázali v Kašime zdolať Nový Zéland 4:2 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako v riadnom hracom čase a predĺžení gól nepadol.

Za Nový Zéland zlyhali z bieleho bodu Liberato Cacace a Clayton Lewis, domáci tím premenil všetky štyri pokusy, ten rozhodujúci Maja Jošida.

Tretími semifinalistami sa stali Brazílčania, ktorí zvíťazili nad Egyptom 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral v 37. minúte Matheus Cunha po prihrávke Richarlisona.

Súperom Brazílie v súboji o postup do finále budú Mexičania, ktorí v Jokohame zdolali v divokej prestrelke Kórejskú republiku 6:3. Po dva góly za víťazov strelili Henry Martin a Sebastian Cordova.

LOH Tokio 2020 / 2021 - futbal mužov, štvrťfinále:

Španielsko - Pobrežie Slonoviny 5:2 pp (1:1, 2:2)

Góly: 90+3., 117. a 120+1. Mir, 30. Olmo, 98. Oyarzabal (z 11 m) - 10. Bailly, 90+1. Gradel

Japonsko - Nový Zéland 0:0 pp, 4:2 po penaltách

Brazília - Egypt 1:0 (1:0)

Gól: 37. Cunha

Kórejská republika - Mexiko 3:6 (1:3)

Góly: 20. Lee Dong-gyeong, 51. Lee Dong-gyeong, 90+1. Hwang Ui-jo - 12. a 54. Martin, 39. a 63. Cordova (prvý z 11 m), 29. Romo, 84. Eduardo Aguirre