Trénerovi sa splnilo prianie. Žreb bol k mladým Slovákom milosrdný

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov.
Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov. (Autor: sfzofficial/ instagram)
TASR|7. dec 2023 o 17:25

Slovákov čaká náročný boj o ME do 17 rokov.

NYON. Súpermi slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov v druhej fáze kvalifikácie ME 2024 budú Grécko, Švajčiarsko a Ukrajina.

Rozhodol o tom štvrtkový žreb vo švajčiarskom Nyone. Zverencov trénera Branislava Fodreka ťahali z tretieho koša.

"Nemal som pred žrebom vybraných súperov, dúfal som, že sa vyhneme kvartetu z futbalovo najsilnejších krajín Anglicko, Nemecko, Francúzsko a Taliansko. To nám osud doprial," zamyslel sa tréner slovenskej sedemnástky.

Slovensko je teda členom 4. skupiny. "Realitou je, že každý, kto sa dostane v kvalifikácii do 2. fázy, teda do Elite Roundu, musel už predviesť futbalový kumšt. Nečaká nás ľahký turnaj," povedal Fodrek pre oficiálny web SFZ.

"Gréci v 1. kole vyhrali tri zápasy, získali 9 bodov, zdolali aj Taliansko. Vážny rival. Švajčiarsko vyhralo svoju skupinu bez inkasovaného gólu. Vážny súper.

Ukrajina na 3. mieste v skupine mala skóre 9:3, s Nemeckom prehrala 0:1, možno ju považovať za ľahko prekonateľnú prekážku? Určite nie," dodal Fodrek.

Podľa postupového kľúča sa na ME kvalifikujú ôsmi víťazi skupín a siedmi z ôsmich tímov na 2. priečke. K pätnástke postupujúcich sa pripojí Cyprus, ktorý finálový turnaj organizuje v termíne 20. mája až 5. júna 2024.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»Trénerovi sa splnilo prianie. Žreb bol k mladým Slovákom milosrdný