Na snímke zľava gól strieľa Dávid Strelec (Slovensko).
Fotogaléria (24)
Na snímke zľava gól strieľa Dávid Strelec (Slovensko). (Autor: TASR)
Pavol Spál|12. okt 2024 o 07:30

Ako pochopil kritiku?

BRATISLAVA. Po zápase ľudia tlieskali, na Tehelnom poli ich bolo v piatok večer viac ako 15 – tisíc.

Futbalisti Slovenska pôsobili spokojne, krúžili okolo ihriska a vzájomne sa zdravili s divákmi.

Vzhľadom na to, ako veľmi zle to vyzeralo po prvej tretine, tak to dopadlo až veľmi dobre.

Slovensko v treťom zápase skupiny 1 C-divízie Ligy národov remizovalo so Švédskom 2:2.

„Musím však pochváliť výkon súperovho brankára (Marek Rodák, pozn. red.), bol najlepší hráč zápasu,“ tvrdil švédsky tréner Jon Dahl Tomasson.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Švédsko v Lige národov (1 C-divízia)

Hlavným ofenzívnym hrdinom bol však Dávid Strelec.

„Bol som správny čas, na správnom mieste. V prvom prípade som si to dobre načasoval a vyhol som sa ofsajdu. V druhom mi to Haraslín fantasticky pripravil,“ opisoval muž zápasu.

Bol pri všetkých góloch

Dal dva góly, na čo mu stačili dve strely na bránu.

Gól v Lige národov strelí každých 63 minút. Je veľmi efektívny. Každá jeho druhá strela skončí gólom, čiže má úspešnosť 50 percent.

Slováci strelili v súťaži päť gólov, z toho tri dal sám Strelec. Mal prsty aj na zvyšných dvoch proti Estónsku a Azerbajdžanu.