Nepomohol im ani vlastný gól súpera, Slováci si na ME nezahrajú

Reprezentácia do 17 rokov. (Autor: futbalsfz.sk)

V kľúčovom zápase nestačili na Maďarsko.

Kvalifikácia ME 2022 hráčov do 17 rokov

Maďarsko - Slovensko 3:1 (2:1)

Góly: 4. Lisztes, 25. Komlósi, 63. Zoltán - 12. Bodnár (vlastný)

VENRAY. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov nepostúpili na ME 2022.

V stredajšom záverečnom stretnutí fázy Elite Round kvalifikácie v Holandsku prehrali s maďarskými rovesníkmi 1:3 a v 1. skupine obsadili štvrté miesto.

V rozhodujúcom zápase sa už v štvrtej minúte presadil Krisztián Lisztes. Následne si strelil vlastný gól János Bodnár, ale napriek tomu Maďari vyhrali prvý polčas. V 25. minúte ich opäť poslal do vedenia Bence Komlósi.

V druhom polčase sa slovenským mladíkom vyrovnať nepodarilo. Naopak, v 63. minúte spečatil maďarský triumf striedajúci Pesti Zoltán.

Na šampionát priamo postúpili Holanďania, ktorí v záverečnom dueli remizovali s Gréckom 0:0. Maďari budú čakať v tabuľke druhých tímov.

Tabuľka

Domov»Futbal»Reprezentácie»Nepomohol im ani vlastný gól súpera, Slováci si na ME nezahrajú