Gól Kováčika na víťazstvo nestačil, mladí Íri rozhodli gólom z penalty

Slovenskí futbalisti do 16 rokov. (Autor: sfzofficial/ instagram)

Predošlé zápasy Slovenska rozhodol až rozstrel.

Prípravný zápas futbalistov do 16 rokov

Slovensko - Írsko 1:2 (1:1)

Góly: 42. Kováčik - 4. Martin, 50. Noonan (z 11m)

SENEC. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 16 rokov prehrali v pondelkovom prípravnom zápase na turnaji UEFA U16 Development v Senci s Írskom 1:2.

Od štvrtej minúty prehrávali po góle Martina, v 42. minúte vyrovnal Samuel Kováčik, ale po zmene strán skóroval z penalty Noonan.

Domáci inkasovali rýchly gól hneď na začiatku zápasu. Do prestávky si vypracovali niekoľko príležitostí a o gól do šatne sa postaral Samuel Kováčik. Víťazný vsietil v 50. minúte Michael Noonan z pokutového kopu.

"Vynikajúci zápas, obojstranne, možno najlepší výkon družstva pod mojím vedením. Chceli sme vyhrať, mali sme veľa šancí, škoda, že sme dali len jeden gól. Herný pokrok je evidentný, verím, že takto budeme pokračovať aj v ďalšej sezóne, počas ktorej nás už čaká kvalifikácia na ME," povedal tréner Branislav Fodrek pre oficiálnu webstránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Mladí Slováci pod vedením trénera Branislava Fodreka vyhrali prvý duel nad Ukrajinou 3:1 v rozstrele, v riadnom čase remizovali 1:1.

V druhom stretnutí s Lotyšskom remizovali 0:0 a hostia rozhodli v následnom jedenástkovom rozstrele, ktorý vyhrali 9:8.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Gól Kováčika na víťazstvo nestačil, mladí Íri rozhodli gólom z penalty