Góly: 20. a 27. Marcelli, 72. Sauer - 70. Abdullajev, 89. Saljanskij

Rozhodcovia: Radina - Machač, Šafránková (všetci ČR)

ŽK: Jaššo - Mammadov, Damadajev, Yusifli

Diváci: 438

Slovensko: Frühwald - Šikula, Leitner, Javorček, Selecký - Nebyla, Šviderský, Gajdoš - Kaprálik, Jambor, Marcelli

Zostava SR na 2. polčas: Frühwald - Ujlaky, Jaššo, Mielke - Kopásek, Murgaš, Szolgai, Tučný - Csóka, Čerepkai, M. Sauer

Azerbajdžan: Imanov - Mammadov (80. Ramazanov), Husejnov, Damadajev - Rzajev (87. E. Ahmadov), Yusifli, Shahnijarov (80. Alijev), R. Ahmadov (66. Abbasov) - Veljijev (66. Nasirli) Abdullajev (87. Saljanskij), Achundzade (87. Safarov)

SENEC. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvíťazili v piatkovom prípravnom zápase v Senci s rovesníkmi z Azerbajdžanu 3:2.

K triumfu ich nasmeroval dvoma gólmi v prvom polčase krídelník Nino Marcelli. Mužstvo trénera Jaroslava Kentoša čaká budúci utorok ďalší duel proti Moldavsku.

Slováci nadviazali na marcový asociačný termín, v ktorom prekvapivo zvíťazili na pôde Španielska (2:0) a zdolali aj Maltu (4:1).

Priebeh zápasu

I. polčas

Slováci mali v prvom dejstve od úvodu hru pod kontrolou. Hostia síce bránili v pätici a zatiahnutí v bloku, no slovenskí mladíci sa dokázali dostávať do priameho ohrozenia brány.

Už v tretej minúte preukázal individuálnu kvalitu Marcelli, ktorý sa zbavil troch hráčov, no jeho strela nemala potrebnú presnosť.

Krídelník Slovana Bratislava si všetko vynahradil v ďalšom priebehu prvého polčasu.

Najskôr v 20. minúte napodobnil svoj prienik z úvodu a strelou k žrdi otvoril skóre.

O sedem minút neskôr zužitkoval narážačku na hranici šestnástky a opäť prekonal Imanova - 2:0.

II. polčas

Po zmene strán vymenil všetkých hráčov v poli, na ihrisku zostal iba brankár Frühwald. Slováci prešli na ofenzívnejšie rozostavenie 3-4-3.

Azberbajdžan dokázal v 70. minúte využiť väčší priestor na krídle a po centri Ahmadova sa hlavičkou presadil Abdullajev - 2:1.

Tento stav však platil iba necelé dve minúty, keďže dvojgólové vedenie vrátil domácim Sauer.

Slováci nedali pozor v závere na brejk súpera a po nábehu za obranu sa ešte presadil striedajúci Saljanskij.

Hlasy po zápase

Jaroslav Kentoš, tréner SR: "Výkonovo dva rozdielne polčasy. V tom prvom to bolo dobré, ale v druhom polčase nie som spokojný s výkonom tímu. Mohli sme streliť viac gólov, hlavne v prvom polčase, mám zlú emóciu, pretože druhý polčas nebol naozaj dobrý a pokazilo mi to dojem z toho zápasu."

Nino Marcelli, autor dvoch gólov SR: "Snažil som premeniť už prvú strelu, Gajdoš mi povedal pred začiatkom, že brankárovi stačí vystreliť po zemi k tyčke a nemá šancu to chytiť. Presne to som aj urobil. Pri druhom góle som čakal prihrávku od Javorčeka, ale videl, že som zatvorený, potom sa to nejako odrazilo ku mne a nebola to ťažká situácia."

Domov»Futbal»Reprezentácie»Dva rýchle góly Marcelliho boli kľúčové. Slovensko si v príprave poradilo s Azerbajdžanom