Mať tak jedného Lobotku v útoku. V závere však chyboval aj on (hodnotenie)

Slováci prehrali s Azerbajdžanom, hoci v nadstavenom čase najprv vyrovnali.
Slováci prehrali s Azerbajdžanom, hoci v nadstavenom čase najprv vyrovnali. (Autor: TASR)
Daniel Dedina|23. sep 2022 o 00:00

Hodnotíme výkony slovenských futbalistov v zápase proti Azerbajdžanu.

TRNAVA. Slovenskí futbalisti majú za sebou úvodné vystúpenie pod vedením talianskeho trénera Francesca Calzonu.

V C-divízii Ligy národov prehrali v Trnave s Azerbajdžanom 1:2 a v piatom zápase tohtoročnej edície tejto súťaže zaznamenali už tretiu prehru.

Výkony Slovákov hodnotíme známkami od 1 po 10. Jednotka predstavuje najnižšiu známku, desiatka najvyššiu.

Marek Rodák – 2

Po zranení Dúbravku bol očakávanou jednotkou. V prvom polčase boxoval niekoľko centrov, pred odchodom do kabín dostal gól na bližšiu žrď.

Po prestávke bol prakticky bez práce, v poslednej minúte nadstavenia zlyhal po centri do päťky. V Anglicku ho opäť posadili na lavičku, momentálne mu chýba väčšia sebadôvera.

Kristián Vallo – 3

Vo veku 24 rokov zažil debut v seniorskej reprezentácii. V Poľsku hráva na krídle, Calzona mu zveril post pravého obrancu.

Začal nervózne, hoci bol pomerne aktívny. Ukázal niekoľko dobrých zábleskov, ale loptu často naivne posielal do hluchých priestorov.

Ľubomír Šatka – 3

Zápas výrazne ovplyvnila situácia zo záveru prvého polčasu. Dadašovovi doprial pri inkasovanom góle luxusne veľa priestoru a ten to využil.

V závere sa snažil aj on vysúvať na hrot útoku. Vyhral väčšinu osobných súbojov.

Milan Škriniar – 3

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Mať tak jedného Lobotku v útoku. V závere však chyboval aj on (hodnotenie)