Naivná reakcia, banálna, detská chyba, hodnotil Calzona inkasovaný gól v závere

Francesco Calzona. (Autor: TASR - Martin Baumann)
Titanilla Bőd|23. sep 2022 o 07:30

Taliansky tréner bol spokojný s hrou v druhom polčase.

TRNAVA. Bol úplne zachrípnutý, jeho hlas preskakoval. „Prepáčte, už dva dni mám taký hlas,“ ospravedlňoval sa reprezentačný tréner Francesco Calzona novinárom.

Domácu prehru s Azerbajdžanom hodnotil vecne – bez ružových i čiernych okuliarov.

„V prvom polčase sme hrali zle. S druhým polčasom som spokojný. Chalani veľmi nie, oni sú smutní, lebo sme prehrali, ja však vidím, že môžeme mať budúcnosť,“ povedal taliansky tréner.

Tím potrebuje obnovu

Slovensko v C-divízii Ligy národov utrpelo už tretiu prehru. V Trnave podľahlo Azerbajdžanu 1:2. Súper je pritom na 128. mieste svetového rebríčka, Slováci na 51.

Na debutový zápas Francesca Calzonu bolo zvedavých menej ako tritisíc divákov. Aj tí boli väčšinou ticho.

Dianie na trávniku v prvom polčase miestami pripomínalo modelovaný zápas. Hráči ako keby sa až úzkostlivo držali taktiky. Hre chýbalo potrebné tempo.

„Chlapci chceli robiť presne to, čo som od nich žiadal. Až moc si dávali pozor na všetky moje pokyny,“ tvrdil Calzona.

Svojou prvou základnou zostavou prekvapil, niektorých možno šokoval.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Naivná reakcia, banálna, detská chyba, hodnotil Calzona inkasovaný gól v závere