Slovan uzavrel prípravu na ligu, nová posila sa strelecky nepresadila

Futbalisti Slovana Bratislava.
Futbalisti Slovana Bratislava. (Autor: TASR)
TASR|3. feb 2024 o 16:25

Ružomberok a Podbrezová dostali v Poľsku debakle.

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava remizovali v prípravnom zápase pred štartom jarnej časti Niké ligy so slovinským klubom NK Bravo 1:1.

Proti klubu z Ľubľany debutoval v belasom drese luxemburský reprezentant Gerson Rodrigues, pričom krátko po jeho príchode na ihrisko Slovan skóroval.

Jediný gól úradujúceho slovenského majstra strelil v 48. minúte David Strelec z pokutového kopu. Za hostí sa presadil v 41. minúte Milan Tučič.

Hráči Dukly Banská Bystrica zvíťazili v sobotňajšej ligovej generálke nad druholigovým FK Pohronie 5:2. Hetrikom sa blysol Martin Rymarenko.

Ďalší účastník najvyššej slovenskej súťaže FK Železiarne Podbrezová prehral na ihrisku Resovie Rzeszów vysoko 0:5. Konfrontáciu s poľským klubom nezvládol ani Ružomberok, ktorý podľahol Górniku Zabrze 0:4.

Prípravné zápasy klubov z Niké ligy:

Slovan Bratislava - NK Bravo Ľubľana 1:1 (0:1)

Góly: 48. Strelec (z 11 m) - 41. Tučič

Banská Bystrica - Pohronie 5:2 (2:1)

Góly: 16., 40. a 49. Rymarenko, 62. Depetris, 84. Hanes - 15. Lovyňuk, 71. Mazan

Góly: 64. Ayaosi, 85. Memič - 74. Morong

Domov»Futbal»Slovensko»Slovan uzavrel prípravu na ligu, nová posila sa strelecky nepresadila