Na snímke sprava Dávid Strelec (Slovan).
Na snímke sprava Dávid Strelec (Slovan). (Autor: TASR)

Nie všetko je na predaj, ale biznis je niekedy biznis, tvrdil šéf Slovana.

BRATISLAVA. Sú mrakodrapy, ktoré nemajú trináste poschodie, nemocnice či hotely, ktoré vylúčili izby číslo 13 a isté letecké spoločnosti vo svojich lietadlách vynechávajú rad s trinástkou.

Číslo trinásť na drese tiež odmieta väčšina športovcov. Z poverčivosti.

V histórii sa však našlo zopár výnimiek. Hokejista Mats Sundin, basketbalista Wilt Chamberlain či futbalista Michael Ballack.

Aj útočník Slovana David Strelec si vybral strach vyvolávajúce číslo. A v posledných dňoch mu prináša šťastie.

Futbalisti Slovana v odvete druhého predkola Ligy majstrov zdolali NK Celje 5:0. Hlavným hrdinom bol práve Strelec.

Fotogaléria zo zápasu ŠK Slovan Bratislava - NK Celje (2. predkolo Ligy majstrov)

Mal priamy podiel na štyroch góloch. Už v pätnástej minúte ušiel defenzíve Celje a po faule naňho bol vylúčený Vuklišič. Z nasledujúceho priameho kopu otvoril skóre Marko Tolič.

Famózna bilancia

Strelec dal následne dva góly a v hokejovej terminológii si pripísal aj druhú asistenciu - pri štvrtom góle. Zápas však nedohral.

Keď schádzal v 74. minúte z ihriska, mnohí ľudia v aréne na Tehelnom poli vstali a tlieskali mu. Tréner Vladimír Weiss ho objal a pobozkal na líce.

Aj toto sa dozviete v článku

• Ako dostal zaucho?
  • Ako sa z otráveného mladíka v priebehu roka stalo eso Slovana číslo jedna?
  • Ako veľmi sa o sebe stará a čo všetko robí?
  • Ako spláca obrovskú investíciu?
  • Koľko dnes stojí?
  • Kde by chcel byť o rok?

„Chcel som dať tri góly, myslel som na hetrik. Tréner však má svoje plány, ja to rešpektujem,“ priznal Strelec.

V tejto sezóne odohral dvadsaťtriročný útočník päť súťažných zápasov a má famóznu bilanciu. Štyri góly a štyri asistencie.

V štyroch zápasoch kvalifikácie Ligy majstrov strelil Slovan dvanásť gólov, sám Strelec mal priamy podiel na deviatich z nich.

Ako sa z otráveného mladíka v priebehu roka stalo eso Slovana číslo jedna? Ako veľmi sa o sebe stará a čo všetko robí? Weiss spomína aj jedno zaucho.

Ako dostal zaucho

Domov»Futbal»Liga majstrov»Z otráveného mladíka je hlavné eso Slovana. Dostal zaucho a vrátil sa, tvrdí Weiss