Fotka zo zápasu Slavia Praha - Sparta Praha.
Fotka zo zápasu Slavia Praha - Sparta Praha. (Autor: X / AC Sparta Praha)
Sportnet, TASR|28. feb 2024 o 21:11

O víťazovi muselo rozhodnúť až predĺženie.

PRAHA. Slovenský futbalový reprezentant Ivan Schranz vsietil úvodný gól Slavie Praha vo štvrťfinále Českého pohára proti Sparte.

"Zošívaní" však v prestížnom derby neudržali vedenie 2:0 a napokon prehrali 2:3 po predĺžení.

O triumfe hostí, ktorí nastúpili bez Lukáša Haraslína, rozhodol v 114. minúte z pokutového kopu Adam Karabec

Zápas sprevádzalo množstvo roztržiek, čo malo za následok 10 žltých a jednu červenú kartu, ktorú videl v siedmej minúte nadstaveného času v predĺžení hráč Sparty Praha Jaroslav Zelený.

Medzi elitné kvarteto postúpil aj FC Zlín po víťazstve nad Slovanom Liberec 2:1 po predĺžení.

Český pohár - štvrťfinále:

Slavia Praha - Sparta Praha 2:3 pp (2:2, 1:0)

Góly: 39. Schranz, 48. Diouf - 55. a 73. Olatunji, 114. Karabec (z 11 m), ČK:120+7. Zelený (Sparta) po druhej ŽK

/I. Schranz (Slavia) hral do 73. min/

FC Zlín - FC Slovan Liberec 2:1 pp (1:1, 1:0)

Góly: 11. Schánělec, 91. Janetský - 83. Pourzitidis, ČK: 95. Simerský - 45. Doumbia

/Ľ. Tupta (Liberec) hral od 61. min/

Domov»Futbal»Česko»Pražské derby prinieslo skvelú drámu, gól slovenského reprezentanta na postup nestačil