Na Trnavu prišiel plný štadión, Skalica sa o výhru pripravila sama

TASR|27. aug 2022 o 20:10 (aktualizované 27. aug 2022 o 21:40)

Oliver Podhorin si v závere strelil vlastný gól.

Rozhodovali: Smolák - Jekkel, Štofik, 3000 divákov

Skalica: Junas - Čögley, Blažek, Podhorin, Černek - Nagy, M. Hollý (75. Fábry) - Mihalík (70. Baumgartner), Vlasko (75. Potoma), Yao (85. Mášik) - Haša (70. Šebesta)

Trnava: Takáč - Koštrna, Štetina, Kóša, Čurma (64. Bolaji) - Štefánik (77. Oseni), Savvidis, Bukata - Daniel, Boateng (61. Ristovski), Bamidele

/Súpisky a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

SKALICA. Futbalisti MFK Skalica remizovali v 7. kole Fortuna ligy s Trnavou 1:1. Domáci išli do vedenia v 60. minúte, keď sa po akcii Romana Hašu presadil Yann Michael Yao. V 89. minúte si strelil vlastný gól Oliver Podhorin.

Vypredaný štadión na Záhorí videl viac futbalového umenia až po prestávke, z gólu sa ešte pred zásahom Yaa tešila Trnava, no zakončujúci hráč Spartaka bol v postavení mimo hry.

Hostia mali v závere tlak a podarilo sa im vyrovnať. V neúplnej tabuľke sú Skaličania ako nováčik na deviatom mieste so šiestimi bodmi, Spartak je na tretej priečke s dvanástimi bodmi.

Hlasy po zápase:

Juraj Jarábek, tréner Skalice: "Vedeli sme, že Trnava je v laufe a posledné zápasy dali až sedem gólov. Samozrejme, že, oni sú niekde inde, čo sa týka kvality a zohratosti, ale my sme sa pripravili dobre a chlapci plnili do bodky cely zápas. Na polčas som hovoril chalanom, že ta šanca príde. Ale ten prvý polčas nebol úplne pekný. Bolo tam veľa prerušení.

Od druhého polčasu to bolo lepšie a divákom sa musel páčiť viac. Za posledných dvadsať minút chlapcov nepochválim. Nechceli sme hrať tak hlboko v bloku, boli sme šiesti v línii. Tí chalani, ktorí tam nastúpili, musia bojovať a ukázať viac. Sú to chalani, ktorí v mládežníckych kategóriách boli talentmi, ale toto je Fortuna liga. Musia mať ďaleko väčší drive.

Pri góle sme spravili školáčku chybu, keď hráči prestali hrať, pozerali sa na Blažeka, ktorý ležal na zemi, a Trnava to potrestala. Nakoniec remíza zaslúžená, so silným súperom, takže musím povedať, že som spokojný s bodom, i keď sme boli moc blízko plnému bodovému zásahu."

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Začiatok zápasu bol veľmi nevýrazný z oboch strán a ani jedno mužstvo sa nejak výraznejšie nepresadilo. V druhom polčase sme do toho viac šliapli a paradoxne sme inkasovali gól vtedy, keď sme zápas dostávali do polohy, do ktorej sme ho chceli dostať.

Začali sme aktívnejšie a vytvárali sme si dobré situácie. Potom to už bolo len o tom, či vyrovnáme, či dokonca dáme ešte o jeden gól viac. Súper sa mi zdal už potom trochu unavený a spoliehal sa viac na bránenie. V závere sme mohli vsietiť ešte gól a zápas rozhodnúť."