Futbalisti Neapolu sa tešia z gólu.
Futbalisti Neapolu sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. sep 2021 o 20:35 (aktualizované 23. sep 2021 o 22:37)

Dvoma gólmi sa blysol Victor Osimhen.

RÍM. Futbalisti Neapolu majú v úvode ligovej sezóny vynikajúcu formu. Po tom, čo v pondelňajšom dueli zdolali Udinese na jeho pôde 4:0 triumfovali rovnakým skóre aj proti Sampdorii Janov.

Dva góly strelil nigérijský útočník Victor Osimhen. Ten zaznamenal v posledných troch zápasoch až päť gólov, pričom dvoma presnými zásahmi sa zaskvel aj v súboji Európskej ligy na King Power Stadium proti Leicesteru City.

Zverenci Luciana Spallettiho sa vďaka druhému vysokému víťazstvu v priebehu necelých 72 hodín vyšplhali na prvú priečku tabuľky. Ako jediní ešte nezaváhali a pred oboma milánskymi klubmi majú dvojbodový náskok.

Druhú remízu po sebe dosiahlo rímske Lazio, ale o bod na pôde FC Turín muselo bojovať do záverečných minút. Až v druhej minúte nadstaveného času totiž vyrovnal na 1:1 z penalty Ciro Immobile.

Úspešnejší než Lazio bol jeho mestský rival AS. Na domácom ihrisku zdolali zverenci Josého Mourinha hráčov Udinese 1:0 po góle Tammyho Abrahama.