AC Miláno nečakane prehralo na domácej pôde, Strelec hral necelú hodinu

Zlatan Ibrahimovič.
Zlatan Ibrahimovič. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|28. nov 2021 o 17:28 (aktualizované 28. nov 2021 o 22:40)

Večer bude v akcii aj Lobotkov Neapol.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom zvíťazili v 14. kole talianskej Serie nad Laziom Rím 4:0. Na čele tabuľky si tak vytvorili trojbodový náskok pred AC Miláno. Ten prekvapujúco prehral doma so Sassuolom 1:3.

Neapol rozhodol o svojom triumfe tromi gólmi v úvodnej polhodine. Dvakrát sa strelecky presadil Dries Mertens, ďalšie presné zásahy pridali Piotr Zielinski a Fabian.

AC Miláno viedlo od 22. minúty po prudkej hlavičke Alessia Romagnoliho. Hostia však už o tri minúty odpovedali delovkou Gianlucu Scamaccu. Po polhodine hry si loptu do vlastnej bránky zrazil Simon Kjaer a Sassuolo viedlo 2:1. Konečný výsledok stanovil v 67. minúte prízemnou strelou Domenico Berardi.

Spezia, v ktorej drese hral do 58. minúty slovenský útočník Dávid Strelec, podľahla doma Bologni 0:1.

AS Rím zdolal na Stadio Olimpico FC Turín 1:0. Meranie síl rozhodol po polhodine hry anglický útočník Tammy Abraham.

Tabuľka

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»AC Miláno nečakane prehralo na domácej pôde, Strelec hral necelú hodinu