Český futbalista Antonín Barák (v strede) v drese Hellasu Verona.
Český futbalista Antonín Barák (v strede) v drese Hellasu Verona. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. nov 2021 o 21:21 (aktualizované 22. nov 2021 o 22:46)

Klub z Verony je už na deviatom mieste.

RÍM. Futbalisti Hellasu Verona zvíťazili v pondelňajšom zápase 13. kola talianskej Serie A nad hráčmi Empoli tesne 2:1.

Zverenci chorvátskeho trénera Igora Tudora potvrdili skvelú domácu formu. Vyhrali piaty zápas v sérii, pričom na konte majú aj skalpy popredných talianskych klubov - AS Rím, Juventus Turín či Lazio Rím.

Hrdinom duelu proti Empoli bol český záložník Antonín Barák. V 49. minúte presne hlavičkoval k ľavej žrdi a v nadstavenom čase druhého polčasu sa asistenciou podieľal na víťaznom góle Adriena Tamezeho.

Hellas z posledných desiatich ligových duelov prehral len na pôde AC Miláno (2:3) a v tabuľke poskočil už na deviate miesto. Na piate AS Rím má však len trojbodové manko. Empoli je po siedmej prehre dvanáste.

Program 13. kola ukončil zápas v Turíne, kde domáci FC zdolal Udinese 2:1.

V ôsmej minúte sa šikovnou strelou z diaľky blysol Josip Brekalo a na začiatku druhého dejstva po obrovskom závare skóroval Gleison Bremer. Za hostí už len znížil po parádnej strele z priameho kopu Fernando Forestieri.