Dve červené karty pod Čebraťom, Ružomberok sa vyšvihol na tretie miesto

TASR|15. sep 2024 o 20:00

Ružomberok je v Niké lige naďalej nezdolaný.

Niké liga - 7. kolo

MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 37. Hladík. ŽK: Selecký, Luterán – Faško, Ďatko, Oravec, Koštrna. ČK: 62. Selecký – 90.+3. Koštrna

Rozhodovali: Kružliak – Košecký, Jánošík

Diváci: 1024

Ružomberok: Ťapaj – Gomola, Gabriel, Malý, Mojžiš (82. Köstl) , Selecký – Luterán (90+. Múdry), Lavrinčík – Hladík, Kelemen (62. Madleňák), Chobot (82. Tučný).

Podbrezová: A. Danko – Koštrna, Oravec, Mrva – Chyla (56. Talakov) – Ridwan, Ďatko (82. Slávik), Š. Faško (56. Deml), Grešák (72. Smékal) – Galčík, Juritka (46. Yirajang)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

RUŽOMBEROK. Futbalisti Ružomberka triumfovali v nedeľňajšom zápase 7. kola Niké ligy na domácom ihrisku s Podbrezovou 1:0.

"Ruža" je tak naďalej bez prehry a v neúplnej tabuľke si drží tretiu priečku, Podbrezová je predposledná.

Pod Čebraťom sa od začiatku zásluhou oboch tímov hral ofenzívny futbal. V 24. minúte prišla prvá gólovka, keď po prihrávke Martina Gomolu z bezprostrednej blízkosti hlavičkoval Samuel Lavrinčík a gólman hostí Adam Danko vytiahol reflexívny zákrok.

V 37. minúte Jan Hladík otvoril skóre vydarenou obaľovačkou. Selecký videl po faule na prenikajúceho Matej Grešáka červenú kartu, a tak Liptáci pokračovali s desiatimi mužmi.

V nadstavenom čase bol ešte vylúčený, po druhej žltej karte, podbrezovský obranca Kristián Koštrna.

Hlasy po zápase

Peter Tomko, asistent trénera Ružomberka: "Úvod sme mali celkom slušný. Celý prvý polčas nám vychádzali všetky veci, čo sme si pred zápasom dali do plánu. Bolo aj viac príležitostí na to, aby sme súperovi odskočili nielen o jeden gól. Prvú polovicu mali chlapci pod kontrolou. Vychádzali nám zámery, zvlášť po krajoch a aj v pokutovom území bolo dosť priestoru na to, aby hráči vedenie navýšili. Po prestávke sme možno až príliš išli do rýchlych protiútokov. Potom nastala jedna malá chybička, keď prešla lopta za obranu a bola z toho červená karta. Kredit patrí celému mužstvu za to, ako zareagovalo po tom vylúčení. Chalani sa zmobilizovali a nepúšťali Podbrezovú do vyložených možností. Naopak, v závere Adam Tučný mohol naše vedenie zvýšiť. Zaslúžene sme vyhrali."

Štefan Markulík, tréner Podbrezovej: "Gratulujem domácim k víťazstvu. My sme nezachytili vstup do zápasu. Môžeme byť radi, že prvý polčas sa skončil len 1:0 pre súpera. Domáci si vytvorili niekoľko sľubných príležitostí. Prevýšili nás hlavne v agresivite a aktivite, hoci sme sa na to pripravovali. V prvej polovice, s výnimkou dvoch-troch situácií, sme toho veľa neukázali. V niektorých fázach som svoje mužstvo ani nespoznával. Druhý polčas bol ovplyvnený červenou kartou. Mali sme dve-tri situácie, ktoré mohli priniesť niečo zaujímavejšie v pokutovom území. Ďaleko lepší ale musíme byť v ponukovej činnosti a viac podržať šírku ihriska. Ružomberok potom aj umne hru kúskoval a do výraznejších príležitostí nás nepustil. Je vidieť, že domácim hráčom výrazne prospeli skúsenosti z pohárovej Európy, zápasy s ťažkými súpermi. Pre nás to bola veľmi zaujímavá konfrontácia."