Radosť hráčov Rouen FC.
Radosť hráčov Rouen FC. (Autor: Football Club de Rouen 1899 - facebook)
Ivan Mriška|22. jan 2024 o 15:45

Rouen FC sa zapísal do histórie francúzskeho futbalu.

BRATISLAVA. Vo finále zdolali Nantes vysoko 5:1. Toulouse FC sa stal minulý rok víťazom Francúzskeho pohára.

Prekvapivý triumf však nezopakuje. Štrnásty tím Ligue 1 prekvapivo prehral s treťoligistom Football Club de Rouen 1899.

Aby obhajca vypadol s tímom z tretej a nižšej ligy sa stalo po prvý raz v histórii.

„Senzácia. Rouen eliminuje držiteľa titulu Coupe de France a kvalifikuje sa do osemfinále. Vynikajúci výsledok po šialenom zápase, po ktorom nasledovali mimoriadne oslavy,“ informuje Football Club de Rouen 1899 na sociálnych sieťach.

Toulouse bol blízko vypadnutia už v riadnom hracom čase. V druhej nadstavenej minúte však na 3:3 vyrovnal Rasmus Nicolaisen.

Vo Francúzskom pohári sa v prípade remízy po deväťdesiatich minútach predlžuje iba vo finále, takže sa išlo rovno do penált.

Rozuzlenie priniesla až dvanásta séria, pretože všetkých 22 strelcov zo základnej zostavy, vrátane brankárov, strelilo gól.

V dvanástej sérii sa nepresadil obranca Toulouse Gabriel Suazoa a následný premenený pokus Abdejalil Sahlounea znamenal historický postup outsidera.

„Penalty sú čokoľvek, len nie lotéria. Na každom kroku sme ich prepracovali, vďaka čomu slávime úspech,“ povedal tréner Rouen FC Maxime D'Ornano.

V ďalšom kole hostí Rouen vo štvrtok 8. februára od 20:45 h Monako.

Domov»Futbal»Francúzsko»Coupe de France»VIDEO: Rozhodla dvanásta séria penált. Treťoligový klub spôsobil senzáciu