Róbert Mak oslavuje gól.
Róbert Mak oslavuje gól. (Autor: TASR)
Pavol Spál|12. sep 2023 o 08:15

Ja a najlepší strelec? To hovorí za všetko, tvrdí.

BRATISLAVA. Bola to nevídaná a rýchla smršť. Krajný obranca Dávid Hancko už v deviatej sekunde dal najrýchlejší gól v dejinách futbalovej reprezentácie.

Druhý pridal Ondrej Duda už v tretej minúte, tretí stihol Róbert Mak ešte v šiestej. Aj to sú nové slovenské rekordy, ktoré sotva niekto prekoná.

„Za šesť minút až tri góly? To som ešte nezažil,“ priznal krídelník Róbert Mak.

Jeho tím v šiestom zápase kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy zdolal doma Lichtenštajnsko 3:0.

Od šiestej minúty sa už nič vážne nestalo. Slováci poľavili. Súper zložený z mnohých amatérov síce dobre bránil, ale vpredu bol neškodný.

„Aj my sme boli z toho zaskočení. Chceli sme dať rýchly gól, ale že ich dáme tak skoro až tri? To bolo prekvapenie. Fantastické,“ pokračoval Mak a pripomenul vydreté víťazstvo 0:1 na pôde outsidera. „Vieme ako sme sa tam natrápili,“ dodal Mak.